“Θρίλερ” στην Έδεσσα και ισοπαλία!

Με μεσημεριανό… θρίλερ ξεκίνησε 18η αγωνιστική της Handball Premier, καθώς Αερωπός και Πυλαία αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 26-26.

Για τους γηπεδούχους αυτό το αποτέλεσμα αποτελεί πισωγύρισμα μετά τη νίκη στο Άργος και σε συνάρτηση με την προσπάθεια για την κατάκτηση της τρίτης θέσης στην κανονική περίοδο, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο βαθμός είναι πολύτιμος στην προσπάθεια για ένα καλό πλασάρισμα ενόψει play off.

Όπως αναφέρει το e-handball.gr, το ματς ήταν ντέρμπι από το ξεκίνημα (13-14 ημίχρονο). Στο δεύτερο μέρος ο Αερωπός ξέφυγε με τρία γκολ (22-19) στο 46′, όμως οι παίκτες της Πυλαίας ισορρόπησαν και πάλι τον αγώνα. Το τελικό αποτέλεσμα κρίθηκε με γκολ του Ανανιάδη ένα λεπτό πριν το φινάλε.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 6-5, 6-9, 9-11, 13-14 (ημχ), 15-16, 17-17, 20-19, 22-21, 23-23, 26-26.

Αερωπός Έδεσσας (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας 1, Μαυροδουλάκης 4, Γάτσης, Κράλλης, Θεοδωρόπουλος, Δημάκης 3, Μπάρμπας, Βαφείδης 7, Μισαηλίδης 7, Αποστολίδης 3, Ρόμπης, Μουμτσιδέλης, Λιόφης, Ρότζιος 1

ΑΕΣΧ Πυλαίας (Γούσιος): Ραντούλοβιτς, Ζαφείρης 3, Ανθομελίδης, Μέτσης 8, Κουκμίσης Ν. 1, Ψωμαθιανός, Τριανταφυλλίδης Δ. 2, Ορφανουδάκης, Ανανιάδης 4, Καλόμοιρος, Αλεξανδρίδης, Καβουσανάκης 2, Παπαγεωργίου 1, Τριανταφυλλίδης Τ. 4, Αλατσατιανός 1, Κουκμίσης Κ.

Διαιτητές: Δελόγλου – Θεοδοσίου. Δίλεπτα: 3-5. Πέναλτι: 3/5 – 3/4