Νίκη ανόδου για τα Τρίκαλα, 1-0 στην Ιεράπετρα (βαθμολογία)

Η σημερινή νίκη μπορεί να αποδειχτεί και η πιο σπουδαία της χρονιάς για τα Τρίκαλα, που πέρασαν από τη δύσκολη έδρα της Ιεράπετρας και τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος της σεζόν, απέκτησαν διαφορά εννιά βαθμών από την τρίτη θέση.

Αν μάλιστα η Καβάλα δεν κερδίσει (αγωνίζεται στη Νίκαια με τον Ιωνικό), τότε η ομάδα της Θεσσαλίας παίρνει και μαθηματικά το εισιτήριο για τη Super League 2 της νέας σεζόν!

Το εντυπωσιακό τέρμα του Τσίπρα στο 74ο λεπτό, έμελλε να είναι αυτό που θα κρίνει το σημερινό παιχνίδι, κόντρα σε μια ομάδα που είχε ανοδική πορεία και “χτυπά” με αξιώσεις την είσοδο της στην πρώτη δυάδα της βαθμολογίας.

Όπως ήταν φυσιολογικό, το ματς ήταν ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται τον χρόνο υπεροχής.

το φιλμ του αγώνα όπως το παρουσίασε το goaltrikala.gr

4′ Πρώτη καλή στιγμή για την Ιεράπετρα με το πλασέ του Αποστολόπουλου να περνά άουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ
17′ Φάουλ του Ριζογιάννη, η μπάλα πέρασε από τον Άλεξιτς που δεν πρόλαβε να κάνει την κεφαλιά
30′ Πέναλτι ζητά ο ΟΦΙ σε χέρι αμυντικού των Τρικάλων, αλλά ο διαιτητής λέει “παίζετε”.
42′ Σουτ του Χαντί, η μπάλα μόλις άουτ
62′ Καλό σουτ του Πελάεθ, απομάκρυναν οι αντίπαλοι αμυντικοί
68′ Μεγάλη ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Από γύρισμα του Παπαγεωργίου, η μπάλα δεν έφτασε στον Άλεξιτς που ήταν μόνος
70′ Σπουδαία ευκαιρία για τον ΟΦΙ, ο Μηνάς έκανε την ατομική ενέργεια αλλά πλάσαρε άουτ από καλή θέση
72′ Απίστευτη απόκρουση του Ζαρόπουλου στο κοντινό σούτ του Κατσικοκέρη. Ο Τρικαλινός πορτιέρο έκανε σίγουρα την απόκρουση της αγωνιστικής!
74′ ΓΚΟΛ! Ο Τσίπρας με ατομική προσπάθεια και συρτό σουτ έκανε το 0-1
90+3′ Τεράστια ευκαιρία για τους γηπεδούχους με τον Κατσικοκέρη, ο Βέρτζος έσωσε πάνω στη γραμμή

ΟΦ Ιεράπετρας : Καραγκιολίδης, Αναστασόπουλος (64′ Μηνάς), Χιντζίδης, Σμίλτος, Χίσι (38′ λ.τ. Τζελεπής), Σκόνδρας, Βογιατζής, Μπάμπης, Κατσικοκέρης, Χαντί, Αποστολόπουλος.

Τρίκαλα : Ζαρόπουλος, Σανδραβέλης, Ντόσης, Οικονομόπουλος, Γιαννίτσης, Παπαγεωργίου, Ριζογιάννης, Πέλκας, Πελάεθ (82′ Βέρτζος), Γρηγορόπουλος (88′ Ντούνης), Άλεξιτς (61′ Τσίπρας)