Ακόμη πιο κοντά στα “αστέρια” η Τσέλσι (vid)

Η Τσέλσι χάρη σε ένα γκολ του Όλιβιε Ζιρού επικράτησε της Νόριτς και αποσπάστηκε τέσσερις βαθμούς από την 5η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

«Φτωχή», όσο και πολύτιμη νίκη της Τσέλσι επί της υποβιβασμένης ουραγού Νόριτς (1-0), χάρη στην οποία η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ πήρε… αέρα τεσσάρων βαθμών στην μάχη της τετράδας από Λέστερ και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, έστω και με ματς περισσότερο.

Το γκολ των «μπλε», που προέρχονταν από το «βαρύ» 3-0 από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο «Μπράμαλ Λέιν», πέτυχε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Ολιβιέ Ζιρού. Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ έχει πολύ δύσκολες αποστολές στα δύο εναπομείναντα ματς, αρχής γενομένης από αυτό που ακολουθεί στο «Ανφιλντ» με την πρωταθλήτρια, Λίβερπουλ (37η ημέρα), ενώ στο φινάλε θα υποδεχθεί στο «Στάμφορντ Μπριτζ» την αντίπαλο του Ολυμπιακού στους «16» του Europa League, Γουλβς, η οποία εξακολουθεί να ελπίζει στην κατάκτηση της 4ης θέσης.