Κύπελλο Ελλάδος

Πρόκριση με Ρομπέρ για τον Πανθρακικό

Στην δεύτερη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος προκρίθηκε ο Πανθρακικός, με την επιστροφή του μετά από τέσσερα χρόνια στον θεσμό…

Ένα γκολ του Ρομπέρ προς το τέλος της αναμέτρησης, ήταν αυτό που “λύτρωσε” τους γηπεδούχους και με το 1-0 κόντρα στη μαχητική Ανατολή Σερρών, πήραν την μεγάλη νίκη – πρόκριση.

Για να έρθει πάντως αυτή η νίκη, στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου χρειάστηκε να κάνει μεγάλη επέμβαση ο τερματοφύλακας Κεχαγιάς σε εκτέλεση πέναλτι του Ρούτση στο 49′ (το οποίο υποδείχθηκε σε ανατροπή του Παπίτσα) ενώ είχαν και δοκάρι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου όταν σε κόρνερ του Ρούτση και κεφαλιά του Παπίτσα, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι και πάνω στην γραμμή έδιωξε ο Καλογρανάς.

Από το 62ο λεπτό οι Σερραίοι αγωνιζόντουσαν με 10 παίκτες καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Πατσιούρας.