Κύπελλο Ελλάδος

Πρόκριση με ανατροπή για την Αναγέννηση Άρτας

Τα συντριπτικά ποσοστά κατοχής υπέρ της “Α”, η σωρεία ευκαιριών, αλλά και η ανάγκη εισόδου των βασικών της παικτών στο δεύτερο μέρος, χαρακτήρισαν τη νίκη-πρόκριση της Αναγέννησης, κόντρα στον ΑΟ Ποταμιάς, με 4-1.

Από τα πρώτα λεπτά του ματς, φάνηκε πως οι φιλοξενούμενοι ήρθαν στην Άρτα, για να παίξουν πολύ κλειστά, ελπίζοντας σε κάποιες κόντρα επιθέσεις.

Από τη μεριά της η Αναγέννηση, μετά το πρώτο δεκάλεπτο, έπαιξε στο μισό γήπεδο τους Ευρυτάνες, όμως αδυνατούσε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

το φιλμ του αγώνα στo artagoal.gr

Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας) : Παππάς, Χεμπέγια, Γρηγορίου (46′ Φωλίνας), Σχισμένος, Καραγιαννίδης, Κραμπής, Μαργώνης, Αρτέμης (78′ Χούσος), Ροβίνας (46′ Σιδηρόπουλος), Γκολάκου (46′ Σκανδάλης), Παπακίτσος Δ. (46′ Μπότσαρης)

ΑΟ Ποταμιάς (Φλωράκης) : Καλύβας, Κατσάρης, Παρασκευόπουλος, Ξαγάρας, Φαρμάκης, Ηλιάδης, Κουτσουπιάς (81′ Ζαλοκώστας), Λερής (81′ Τσακνής), Σταμούλης (60′ Πλεξίδας), Γενιτσαρόπουλος (72′ Μαντζιούτας), Νούλας