Αταλάντα από τα…παλιά, έριξε “τέσσερα” εκτός στη Μπενεβέντο (βαθμολογία)

Μεγάλη εμφάνιση από την Αταλάντα, που σε μια από τις πιο δύσκολες έδρες της Serie A, σταμάτησε στα τέσσερα γκολ.

Η ομάδα του Μπέργκαμο ήταν καταιγιστική κόντρα στη Μπενεβέντο και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στους νεοφώτιστους.

Το πρώτο γκολ σημείωσε ο Ίλισιτς στο 30ο λεπτό και με την έναρξη του δευτέρου μέρους, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Μάρκο Σάου.

Η Αταλάντα πήρε το…όπλο της στη συνέχεια και με τους Τολόι (69′), Ζαπάτα (71′) και Μουριέλ (86′) ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1.

Μπενεβέντο : Μοντιπό, Φουλόν (46′ Παστίνα), Μάτζιο, Γκλικ, Μπάρμπα, Σάου (58′ Ντι Σέριο), Ιμπρότα, Νταμπό (58′ Χετεμάι), Σιαταρέλα, Ιονίτα (80′ Ντελ Πίντο), Λαπαντούλα (58′ Ινσίνιε)

Αταλάντα : Γκολίνι, Τολόι, Παλομίνο, Ρομέρο, Χατεμπόερ, Γκόσενς (73′ Μέχλε), Φρέουλερ (87′ Μίραντσουκ), Ντε Ρουν, Πεσίνα (64′ Μαλινόφσκι), Ίλισιτς (87′ Ντα Πάολι), Ζαπάτα (73′ Μουριέλ)