Μεγάλο βήμα παραμονής για τη Λαμία, 3-0 στο Αγρίνιο (βαθμολογία)

Σπουδαία εμφάνιση στο Αγρίνιο για τη Λαμία, που επικράτησε με 3-0 του Παναιτωλικού και έβαλε τις βάσεις για την παραμονή στην κατηγορία.

Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο πέτυχε και τα τρία γκολ, ρίχνοντας στα…σκοινιά τους Αγρινιώτες, που χάνουν έδαφος στη βαθμολογία των play out.

Ο Βασιλακάκης ήταν αυτός που άνοιξε τον “χορό” των τερμάτων με τέρμα που πέτυχε στο 24ο λεπτό, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Μίλος Ντέλετιτς διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Σαν να μην έφτανε αυτό για τους γηπεδούχους, δύο λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Λάζαρ Ρόμανιτς “έγραψε” το 0-3, που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας) : Μελίσσας, Περέιρα (65′ Ταχάρ), Μεδίνα (46′ Γιάκολις), Βάντερσον, Τσότσαλιτς, Εντιγκά, Ντίαθ, Αριγίμπι, Ντάλσιο (46′ Τσιγγάρας), Μάζουρεκ (46′ Βέργος), Καρέλης (70′ Ρέζα)

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου) : Επασί, Μαρτίνεθ, Σκόνδρας, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Τζανδάρης, Βασιλακάκης (68′ Μπιάρνασον), Ρόμανιτς (78′ Τζέιμς), Ντέλετιτς (88′ Σαραμαντάς), Μπεχαράνο, Καραμάνος