Συνεχίζει το σερί ο ΠΑΣ Γιάννινα, ξεκίνησε με το δεξί τα play out (βαθμολογία)

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε στα play out ο ΠΑΣ Γιάννινα, ξεκινώντας από εκεί που…τελείωσε την κανονική διάρκεια της Super League.

Η ομάδα του Αργύρη Γιαννίκη επικράτησε με 1-0 του Ατρομήτου και “έπιασε” κορυφή στη σχετική βαθμολογία. Από την άλλη πλευρά, οι Περιστεριώτες βρίσκονται στην 4η θέση με 26 βαθμούς.

Το γκολ που έκρινε τον νικητή σημείωσε στο 32ο λεπτό ο Ροντρίγκο Εραμούσπε, ενώ ο ΠΑΣ είχε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα του στο 45ο λεπτό αλλά ο Παμλίδης αστόχησε στο πέναλτι.

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης) : Λοντίγκιν, Πίρσμαν, Σάλιακας, Κάργας, Εραμούσπε, Ελευθεριάδης (65′ Λιάσος), Καρτάλης, Κάστρο, Ντομίνγκες, Μιλιντσεάνου (89′ Παντελάκης), Παμλίδης (75′ Μπρένερ)

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης) : Μανδάς, Γκαλβάο, Κιβρακίδης, Μαυρομάτης, Γούτας, Ενσικουλού (79′ Χριστοδουλόπουλος), Γκάλο (71′ Αγκάγιεφ), Χαρίσης, Σάλομον (71′ Ούμπιδες), Μανούσος (79′ Εντομβόνγι), Μάτιτς (52′ Μουνίθ)