Κατηγορίες
Football League - Μεταγραφές

Το αφιέρωμα του sportsup.gr στη Football League : Το ρόστερ, οι μεταγραφές και οι αποχωρήσεις της Καλαμάτας

Το sportsup.gr όπως και όλοι οι ποδοσφαιρόφιλοι μετρούν αντίστροφα για την εκκίνηση της Football League, που μετά από τόσες αναβολές, ξεκινά την Κυριακή 28/3.

Όπως κάθε χρόνο, οι αγώνες θα καλυφθούν ΖΩΝΤΑΝΑ, μια διαδικασία που στήριξαν από την αρχή οι αναγνώστες, η οποία και συνεχίζεται παράλληλα με τις αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Από σήμερα μέχρι και την Κυριακή που ξεκινούν οι αγώνες, το sportsup.gr θα παρουσιάσει τις μεταγραφές και οι αποχωρήσεις των 20 «μονομάχων», με πρώτη την ιστορική Καλαμάτα.

Αναλυτικά :

Έτος ίδρυσης : 1966
Έδρα : Στάδιο Καλαμάτας (4.496 θέσεις)
Διακρίσεις : 1972, 1974, 1995, 1999 (άνοδος στην Α Εθνική)
Θέση την περσινή σεζόν : 13η στη Football League

 

Προπονητής : Νίκος Αναστόπουλος (63 ετών)

Τερματοφύλακες
Δημήτρης Ταΐρης (03/12/1989) από ΑΟ Αγίου Νάπα
Κώστας Καπούταγλης (01/07/1996) από Παναχαϊκή
Γιάννης Αραμπατζής (28/05/1984) από ΑΟ Αγίου Νικολάου
Βαγγέλης Καραχάλιος (03/02/2003) από Αστέρα Τρίπολης

Αμυντικοί
Αλέξανδρος Γκαλίτσιος (20/04/1993) από ΠΟ Ξυλοτύμπου
Τιμόθεος Τσελεπίδης (02/02/1996) από Παναχαϊκή
Ράντι Μαβιγκά (01/05/2000) από Λανς Β
Τζούνιορ Μπακαγιόκο (02/12/1994) από Μπεζιέρ – Γαλλία
Παναγιώτης Κωνσταντινόπουλος (05/09/1995)
Κώστας Παναγιώτου (11/02/1997) από Αστέρα Τρίπολης

Μέσοι
Βασίλης Τριανταφυλλάκης (02/06/1998)
Θεόδωρος Καρούτης (27/06/1997) από ΑΕ Ερμιονίδας
Ίβαν Σαλίνες (26/03/1998) από KF Vushtrria – Κόσοβο
Νίκος Αναστασόπουλος (01/02/1993) ως ελεύθερος
Μιχάλης Ζαχαρόπουλος (18/07/1995)
Θανάσης Παπατόλιος (14/07/1994) από Παναχαϊκή
Μπάμπης Παυλίδης (06/05/1991) από Απόλλωνα Σμύρνης
Σουμπίνιο (21/09/1986) ως ελεύθερος
Αλέξανδρος Νασιόπουλος (05/01/1991)

Επιθετικοί
Φλόρενς Κέρι (17/09/1990) από Ολυμπιακό Βόλου
Κώστας Ηλιόπουλος (15/03/1989)
Νταούντ Μπουσμπίμπα (15/01/1995)
Μάρκο Μαρκόφσκι (26/05/1986) από Απόλλωνα Σμύρνης
Φελίπε Χέμπερτ (27/06/1997) από Φεροβιάνα – Βραζιλία
Βαγγέλης Αλεξόπουλος (16/08/1995)

*Αποχώρησαν

Παναγιώτης Οικονομέας (επισ. ΑΕΚ)
Ζερόμ Γκιοατά (ελεύθερος)
Μπέντζαμιν Σαμπσόν (ελεύθερος)
Θανάσης Παπαγεωργίου (Ιωνικός)

*Αφορούν όσους αποχώρησαν από το Σεπτέμβριο του 2020 έως τώρα