Στην τρίτη θέση ο Λεβαδειακός, 4-0 στη Δράμα

Με ευρεία νίκη ολοκλήρωσε την κανονική διάρκεια της σεζόν ο Λεβαδειακός και τερμάτισε στην τρίτη θέση, ισόβαθμος με τη Ξάνθη.

Η ομάδα της Βοιωτίας δεν άφησε πολλά περιθώρια στη γηπεδούχο Δόξα και κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να φτάσει εύκολα στο τελικό 0-4.

Μόλις στο 4ο λεπτό και στην πρώτη φάση του ματς, ο Λεβαδειακός άνοιξε το σκορ όταν ο Πολέτο βρήκε ωραία με κάθετη πάσα τον Μαρίνο και αυτός πλάσαρε ιδανικό τον Στεφανάκο για το 0-1.

Στο 22′ ο Πολέτο έκανε το γύρισμα από τα δεξιά, ο Κωστή από το ύψος του πέναλτι πλάσαρε αλλά ο Στεφανάκος απέκρουσε με τα πόδια.

Στο 26′ ο Κόντος εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, απέκρουσε με δυσκολία σε κόρνερ ο Μένκα.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Πολέττο μπήκε στην περιοχή και σούταρε, ο Στεφάνακος απέκρουσε και με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε.

Πρώτη φάση στο δεύτερο μέρος στο 48′ όταν ο Πολέτο μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά και έκανε το σουτ, η μπάλα άουτ.

Στο 56′ σημαντική ευκαιρία για την Δόξα, σε εξαιρετικό σουτ του Άντερσον έξω από τη μεγάλη περιοχή αλλά η μπάλα κόντραρε και πέρασε σε κόρνερ.

Δύο λεπτά αργότερα όμως, ο Λεβαδειακός έφτασε στο τρίτο γκολ όταν ο Μεχία έκανε την ασίστ στον Κωστή και ο Κύπριος αφού πέρασε τον Μπολάκη πλάσαρε τον Στεφανάκο για το 0-3.

Στο 66′ ο Σαμπανίδης έκανε το γύρισμα από αριστερά, ο Μαυριάς σούταρε η μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Μένκα.

Στο 68′ ο Λεβαδειακός πέτυχε και τέταρτο γκολ όταν ο Πολέτο έκανε το σουτ έξω από την περιοχή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-4.

Στο 85′ ο Φυτόπουλος έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, απέκρουσε ο Μένκα

Δόξα Δράμας (Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος (62′ λ.τ. Θεοδοσιάδης), Κουκόλης (72′ Παπαϊωάννου), Άντερσον, Χάμοντ, Φυτόπουλος, Πέτριδης (46′ Μπελεβώνης), Πινδώνης (62′ Μαυριάς), Παρασκευάς, Κουτσιανικούλης, Μπολάκης, Κόντος (62′ Σαμπανίδης).

Λεβαδειακός (Σανίνο): Μένκα, Τζημόπουλος, Λιάγκας, Παναγιώτου, Θεοχάρης, Καραχάλιος, Νίκας (61′ Κονέ), Μεχία, Πολέτο (72′ Φιγκεϊρέδο), Μαρίνος (72′ Μυτίδης), Κωστή.