Θέση στο Final Four του Κυπελλου Ελλάδας “έκλεισε” η Βέροια!

Η Βέροια 2017 νίκησε με 30-11 τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών και θα αντιμετωπίσει την  Αναγέννηση Άρτας στα ημιτελικά του Final 4 του Κυπέλλου Ελλάδος Γυναικών.

Το προβάδισμα της Βέροιας 2017 ήταν σταθερό από την αρχή του αγώνα και διατηρήθηκε σε όλη τη διάρκεια του, παίρνοντας διαστάσεις στην επανάληψη και ειδικά μετά το 40΄.

Οι φιλοξενούμενες προσπάθησαν φιλότιμα, ωστόσο, δεν πέτυχαν να μπουν στο ρυθμό του παιχνιδιού.

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 5-1, 7-2, 8-2, 11-2, 13-4 (ημίχρονο), 15-4, 18-6, 21-7, 24-8, 28-9, 30-11.

Διαιτητές : Πάτιος-Πήτας.

Βέροια 2017 (Παυλίδης): Κερλίδη 4, Εμμανουηλίδου, Τζούρισιτς, Καραμπατζάκη 1, Καμπόιμ, Ζενέλι 3, Κωστοπούλου 7, Ανδρονικίδου 2, Γεωργιάδου, Χοτοκουρίδου, Κάμπα 2, Λύτρα, Νούσια 7, Βασιλειάδου, Νταβίντοβιτς 4.

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Σαράφης): Παπαφώτη, Πυριτίδου, Τροχίδου Χ., Τροχίδου Ε. 6, Πλιόγκα, Πατσάνη 1, Μαντζίρη, Πέγιου 1, Τρελοπούλου, Αναστασίου 1, Κοτζαχρήστου, Τομίδου 2.

Δίλεπτα: 2/4, Πέναλτι: 6/8, 2/3