Έχει…σφυγμό ο Καραϊσκάκης, 1-0 στα Τρίκαλα! (βαθμολογία)

Άνω κάτω η υπόθεση παραμονή στη Super League 2, μετά τη νίκη του Καραϊσκάκη στα Τρίκαλα!

Η ομάδα του Γιάννη Μάγγου επικράτησε με 1-0 του ΑΟΤ και σε συνδυασμό με την ήττα της Δόξας Δράμας από τον ΟΦ Ιεράπετρας, μείωσε τη διαφορά από την 4η θέση των play out στους δύο βαθμούς.

Το γκολ που έκρινε το ματς σημείωσε στο 13ο λεπτό ο Θεολόγου, με τους γηπεδούχους να πιέζουν καθ όλη τη διάρκεια του αγώνα αλλά να μην καταφέρνουν να πάρουν έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.

Μόλις στο 1ο λεπτό, ο ΑΟΤ φάνηκε απειλητικός, όταν του σουτ του Τάχατου εκτός περιοχής, κατέληξε ελάχιστα άουτ.

Στο 14′ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ όταν ο Φελίπε εκτέλεσε το φάουλ, ο Θεολόγου έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Γιακουμή (0-1).

Στο 31′ ο Ευθυμίου σούταρε δυνατά από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Μπουργάνης ήταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε

Τρία λεπτά αργότερα, ο Δούμτσιος κουβάλησε τη μπάλα μέχρι την περιοχή, δοκίμασε το σουτ αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

Στο 40′ λίγο έλειψε να σημειωθεί η ισοφάριση με αυτογκόλ, όταν ο Ριζογιάννης εκτέλεσε το φάουλ, ο Μπρέμπος έκανε την κεφαλιά προς τα πίσω και η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι.

Πρώτη καλή στο δεύτερο ημίχρονο στο 55′ όταν ο Ρούνεϊ σημάδεψε από δεξιά το δοκάρι του Περλιέσι.

Ένα λεπτό αργότερα ήταν η σειρά του ΑΟΤ να απειλήσει. Ο Σκόνδρας πάσαρε στον Σταματή που απέφυγε τον αντίπαλο πορτιέρο, πλάσαρε αλλά ο Φετεινίδης έδιωξε πάνω στην γραμμή.

Στο 78′ μακρινό σουτ του Σκόνδρα, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Μπουργάνη.

Στο 81′ ο νεαρός Περλιέσι έδειξε τα αντανακλαστικά του σε κοντινό σουτ του Δούμτσιου.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Κλιγγόπουλος βρέθηκε σε καλή θέση στην περιοχή, όμως σούταρε λίγο άουτ! Μεγάλη ευκαιρία για το 0-2

Τρίκαλα (Σούλης Παπαδόπουλος) : Γιακουμής (17′ λ.τ. Περλιέσι), Τάχατος (66′ Ελευθεριάδης), Νιάρος, Σουλιώτης, Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Πιαστόπουλος, Παπαγεωργίου, Σταματής (82′ Νατέρ), Πέλκας, Ευθυμίου

Καραϊσκάκης Άρτας (Γιάννης Μάγγος) : Μπουργάνης, Φετεινίδης, Μπρέμπος (61′ Μπεκατώρος), Κλιγγόπουλος, Θεολόγου, Ρουμπανγκουκά, Κορέλας (69′ Νταλακούρας), Λόβριτς, Δούμτσιος, Λούις Φελίπε (54′ Μαύρου), Ρούνεϊ