Ανοιχτό ματς στην Ιεράπετρα, πέντε γκολ στο δεύτερο ημίχρονο!

“Ξύπνησαν” στο δεύτερο ημίχρονο ΟΦ Ιεράπετρας και Παναχαϊκή, που μετά το 0-0 του πρώτου μέρους, πέτυχαν πέντε γκολ στο δεύτερο.

Νικήτρια η Παναχαϊκή, που με γκολ του Μπάτροβιτς στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, πέτυχε την 9η φετινή νίκη και ολοκλήρωσε με τον καλύτερο τρόπο τις εκτός έδρας αναμετρήσεις για τη φετινή σεζόν.

Από την άλλη, οι Κρητικοί έχασαν την ευκαιρία να “κλείσουν” τη σεζόν με ένα θετικό αποτέλεσμα στην έδρα τους.

Μετά από ένα στείρο πρώτο μέρος, χωρίς καμία φάση στις δύο εστίες, στο πρώτο λεπτό του δευτέρου 45λεπτου, ο Χιντζίδης σούταρε δυνατά και απομάκρυνε σε κόρνερ ο Κολοβούρης.

Στο 50′ ο Τσιλιγγίρης αυτή τη φορά απείλησε με σουτ, ο Κολοβούρης μπλόκαρε.

Στο επόμενο λεπτό, ο ΟΦΙ άνοιξε το σκορ, όταν ο Βουό έκλεψε τη μπάλα από τον προσωπικό του αντίπαλο και με πλασέ εντός περιοχής, “έγραψε” το 1-0.

Τρία λεπτά μετά ξανά ο Βουό απείλησε με το δεύτερο γκολ, σε δυνατό σουτ που επιχείρησε από το ύψος της περιοχής.

Άμεση ήταν η αντίδραση της Παναχαϊκής που στο 55′ ισοφάρισε με τον Μπάτροβιτς, που πλάσαρε ιδανικά τον Παπαδόπουλο (1-1).

Πολύ καλή ευκαιρία στο 80′ για την Παναχαϊκή να κάνει την ανατροπή, ο Σκεπετάρης αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

Στο 81′ ο Γιούσης προσπάθησε να αιφνιδιάσει από μακριά τον Παπαδόπουλο, αλλά ο γκολκίπερ του ΟΦΙ ήταν σε ετοιμότητα.

Δύο λεπτά αργότερα όμως, ο Γιούσης βρήκε στόχο, με σουτ μέσα από την περιοχή, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του (1-2).

Η χαρά όμως των Πατρινών κράτησε τρία λεπτά, όταν ο Μπαράτα γέμισε στην αντίπαλη άμυνα και ο Κοτόπουλος με κεφαλιά ισοφάρισε για τον ΟΦΙ (2-2)

Την τελευταία…λέξη στο ματς την είπε τελικά ο Μπάτροβιτς, ο οποίος δέχτηκε την εξαιρετική ασίστ του Γιούση και από κοντά νίκησε τον Παπαδόπουλο για το τελικό 2-3.

ΟΦ Ιεράπετρας (Τίμος Καβακάς) : Παπαδόπουλος, Περδίκης, Σμίλτος, Χιντζίδης (61′ Ζήσης), Γκίνη, Φουάσης (73′ Κοτόπουλος), Λεμονής, Ντούνης (46′ Βουό), Τσιλιγγίρης (86′ Χατζηπιρπιρίδης), Μπαράτα, Πριόνας (61′ Καψάλης)

Παναχαϊκή (Χρήστος Καραπίτσος): Κολοβούρης, Μαρκοπουλιώτης, Λαρέα, Μπελεζάκης,, Σταμόπουλος (61′ Τσερούτι), Μουστακόπουλος, Αργυρόπουλος (61′ Ανάκογλου), Γιούσης, Μπάτροβιτς, Κουσκουνάς (71′ Σκεπετάρης), Παπαδόπουλος