Ξεπέρασε τον Γκερντ Μίλερ ο Λεβαντόφσκι! (vid)

Το περασμένο Σάββατο (15/5) ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι άνοιξε το σκορ για τη Μπάγερν κόντρα στη Φράιμπουργκ και έφτασε τα 40 γκολ στη σεζόν, ισοφαρίζοντας το «στοιχειωμένο» ρεκόρ του Γκερντ Μίλερ.

Η κατάρριψή του ήθελε υπομονή και ο Πολωνός φορ είχε την αρετή, περίμενε μέχρι το 90ό λεπτό και κατάφερε να το σπάσει!

Όπως αναφέρει το gazzetta.gr, η Μπάγερν νίκησε 5-2 την Άουγκσμπουργκ για την τελευταία αγωνιστική της Bundesliga, αλλά το όνομα του «Λέβα» δεν βρισκόταν στον πίνακα των σκόρερ των τεσσάρων πρώτων γκολ των Βαυαρών. Τελικά κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό σκορ στο 90ο λεπτό, πετυχαίνοντας το 41ο του γκολ σε μία (την τρέχουσα) σεζόν της πρώτης κατηγορίας του γερμανικού πρωταθλήματος!

Πλέον η επίδοση του μεγάλου Γκερντ Μίλερ – στο προηγούμενο ματς ο Λεβαντόφσκι επιφύλαξε αφιέρωση στη φανέλα του – από τη σεζόν 1971-72 έχει περάσει στην… ιστορία. Δείτε εδώ τα πρώτα 40 της τρέχουσας σεζόν από τον επίσημο λογαριασμό της Bundesliga…