Champions League : Στους ομίλους Γιουνγκ Μπόις και Μάλμε, ο Βλαχοδήμος πήρε από το…χεράκι τη Μπενφίκα

Τρεις επαναληπτικούς αγώνες για τα play off του Champions League διεξήχθησαν σήμερα Τρίτη (24/8).

Στο ντέρμπι της ημέρας, Αϊντχόφεν και Μπενφίκα αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα, με τον Βλαχοδήμο να πραγματοποιεί μεγάλη εμφάνιση και να στέλνει τους “Αετούς” στους ομίλους του Champions League.

Εκεί θα βρίσκεται η εξαιρετική Γιουνγκ Μπόις, που κέρδισε και στην Ουγγαρία τη Φερεντσβάρος και θα αγωνιστεί στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση για δεύτερη φορά στην ιστορία της. Ζέσιγκερ, Φασνάχτ και Μαμπιμπί πέτυχαν τα γκολ των Ελβετών, με τους Ούγγρους να κάνουν την ανατροπή στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των Γουϊνγκό και Μάε.

Τέλος στη Βουλγαρία, η Λουντογκόρετς που απέκλεισε τον Ολυμπιακό δεν κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της 2-0 από τη Μάλμε, παρά το γεγονός πως βρέθηκε αρκετά κοντά επικρατώντας με σκορ 2-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Νεντιάλκοφ και ο Μπιρμαντσέβις ισοφάρισε λίγο πριν την ανάπαυλα. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στο 60′ με πέναλτι ο Πιέρος Σωτηρίου.