Ξανά ανατροπή και 2×2 η Δράμα (αποτελέσματα+βαθμολογία)

Τη δεύτερη διαδοχική νίκη της στο Πρωτάθλημα πέτυχε η Δράμα, η οποία επικράτησε εντός έδρας, με δυσκολία, του Φαίακα Κέρκυρας, με 27-25.

Οι Δραμινοί προηγούνταν στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα. Στο 25ο λεπτό, οι νησιώτες κατάφεραν να ισοφαρίσουν (10-10) και τελικά να πάρουν το προβάδισμα. Το ημίχρονο έληξε με υπέρ τους σκορ 11-14.

Στην επανάληψη, οι Φαίακες διατηρούνταν σε θέση οδηγού μέχρι και το 40ο λεπτό, όμως η Δράμα ανέλαβε στην συνέχεια και πάλι τα ηνία, ανέκτησε το προβάδισμα και κατάφερε να κατακτήσει τους δύο βαθμούς.

ΔΡΑΜΑ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 27-25

Tα πεντάλεπτα: 3-2, 6-4, 8-7, 10-8, 10-10, 11-14 (ημίχρονο), 15-17, 17-19, 22-21, 24-23, 26-24, 27-25

Δράμα ’86 : Τοζακίδης, Παπάζογλου, Καφαντάρης 2, Μπουγκαρίνοβιτς 1, Νίκολιτς 4, Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου 3, Πολύδωρος 3, Τορνικίδης, Τόσκας 10, Καβάζης, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος, Κρανιώτης, Σίνα 1

Φαίακας Κέρκυρας : Xαραγκάουι 3, Τσίλης 5, Τζούλοβιτς 5, Κουλούρης, Δημητρέλος, Κόντης 3, Κυπριώτης, Δελλής 4, Τσιλιμπάρης, Σκουρτάι, Γεωργαλής, Μάνιτς 4, Κορακιανίτης, Προβατάς, Νάστος 1

Διαιτητές: Γράψας – Κυριακού, Δίλεπτα: 1-6, Πέναλτι: 1/2-1/2