Premier League : Τρομερή Γουότφορντ στο Goodison Park, απολαυστικές ισοπαλίες στα άλλα τρία ματς (vids)

Ποιος θα το έλεγε πως οι τρεις ισοπαλίες στα τέσσερα ματς των 17.00 στην Premier League θα ήταν απολαυστικές;

Κι όμως, τα ματς σε Λονδίνο, Λιντς και Σαουθάμπτον ήταν “χάρμα ιδέσθαι”, ωστόσο τη νίκη της ημέρας πέτυχε η Γουότφορντ, που επικράτησε με 5-2 στο Goodison Park της Έβερτον. Αυτή ήταν η πρώτη εκτός έδρας επικράτηση για τον Κλαούντιο Ρανιέρι στη Premier League, μετά από 36 προσπάθειες!

Στο Λονδίνο, Κρίσταλ Πάλας και Νιουκάστλ αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1 (56′ Μπεντέκε / 65′ Γουίλσον), ενώ το ίδιο σκορ σημειώθηκε και στο Έλαντ Ρόουντ, με τη Λιντς να ισοφαρίζει στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι του Ροντρίγκο.

“Χορταστικό” ματς και στο St. Mary’s, όπου Σαουθάμπτον και Μπέρνλι πέτυχαν από δύο γκολ.