Επιβλητικός ο Άρης στην Πάτρα! (βαθμολογία)

Ο Άρης κυριάρχησε στο δεύτερο ημίχρονο (επιμέρους σκορ 46-32) και πέτυχε στην Πάτρα επί του Προμηθέα την δεύτερη νίκη του στη Basket League της φετινής σεζόν με διαφορά 20 πόντων (82-62).

Οι «κιτρινόμαυροι» της Θεσσαλονίκης επικράτησαν των γηπεδούχων, που αγωνίστηκαν με υπηρεσιακό κόουτς τον Κώστα Ντούβα μετά την λύση της συνεργασίας τους με τον Λουίς Κασιμίρο, παρότι έκαναν περισσότερα λάθη (16-12) και έδωσαν λιγότερες ασίστ (23-13) διότι ήταν πιο εύστοχοι έξω από τα 6,75 μέτρα (8/24 έναντι 5/32) και στις βολές (16/19 έναντι 9/18).

Ο Άρης βασίστηκε στην τετράδα των Αμερικανών Άντονι Κάουαν, Τζέιμς Κέλι, Έρικ Λόκετ και Ολιβιέ Χάνλαν, που δεν αγωνίστηκε στην τελευταία περίοδο λόγω τραυματισμού.

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 30-36, 42-53, 62-82.