Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών! (αποτελέσματα, βαθμολογία)

Την πρώτη του νίκη στο Πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών (3ος όμιλος) πανηγύρισε ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας της Αναγέννησης Άρτας με 22-25.

Οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν στα πρώτα 10 λεπτά της αναμέτρησης, όμως στα επόμενα 10 λεπτά η Αναγέννηση Άρτας κατάφερε να έχει το προβάδισμα.. Στην συνέχεια, η ομάδα των Γιαννιτσών ανέκτησε τα ηνία και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 11-15. Στην επανάληψη, αν και δέχθηκε ασφυκτική πίεση, ο Μέγας Αλέξανδρος πέτυχε να διατηρηθεί σε θέση οδηγού και τελικά να επικρατήσει.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ – ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ  22-25

Τα πεντάλεπτα: 2-4, 4-6, 7-6, 9-8, 9-11, 11-15 (ημίχρονο), 12-16, 14-16, 16-17, 17-18, 19-22, 22-25

Αναγέννηση Άρτας : Μπαλάφα 4, Καλοϊδή 2, Ράικου, Σκάρα 7, Νούλα 4, Σπυριδοπούλου 1, Καραμήτσου, Θεοδοσοπούλου, Δήμου, Καλιακάτσου, Χάιδου, Παπακοσμά 1, Μάστακα 3, Σαΐντοβα

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών: Πυριτίδου, Πατσανή 3, Πιπιλακίδου 7, Πλιόγκα 3, Ιωαννίδου 4, Μαντζίρη, Πέγιου 2, Τρελοπούλου, Αναστασίου 3, Χειμώνα, Τομίδου 3

Διαιτητές: Aβράμης – Χρόνης, Δίλεπτα: 1-4, Πέναλτι: 7/10-3/5