Στα ημιτελικά του League Cup ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός πέτυχε μια καθαρή νίκη με 3-0 σετ όπως ακριβώς και στην πρώτη αναμέτρηση στην Κρήτη και πήρε το «εισιτήριο» για τα ημιτελικά όπου θα αντιμετωπίσει τον Φοίνικα Σύρου σε διπλά ματς.

Το άλλο ζευγάρι που προκρίθηκε στα ημιτελικά είναι το ΠΑΟΚ – Μίλωνας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΠΑΟ ήλεγξε το ματς από την αρχή και «καθάρισε» τα δύο πρώτα σετ σχετικά εύκολα. Στο τέλος του τρίτου σετ οι «πράσινοι» δυσκολεύτηκαν αλλά τελικά το κατέκτησαν με 30-28.

Ο τεχνικός του Παναθηναϊκού Δημήτρης Ανδρεόπουλος τόνισε: «Καταφέραμε σήμερα και πήραμε την πρόκριση για τα ημιτελικά του Λιγκ Καπ με ένα καθαρό σκορ. Θεωρώ ότι δεν δυσκολευτήκαμε αν και δεν παίξαμε τόσο καλά. Πλέον εστιάζουμε την προσοχή μας στο ματς του πρωταθλήματος του Σαββάτου κόντρα στον Φοίνικα Σύρου».

Διαιτητές: Γεράνιος, Φραγκάκης. Παρατηρητές: Ιορδανίδης. Επόπτες: Μαλλιάρα, Ιωάννου, Γραμματεία: Καρατζογλίδου