Premier League : Επιστροφή στις νίκες με μεγάλη ανατροπή για τη Μπρέντφορντ (vid)

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε η Μπρέντφορντ.

Αν και έχαναν μέχρι το 84ο λεπτό, οι «μέλισσες» βρήκαν τον τρόπο και επικράτησαν 2-1 της Γουότφορντ, στο εναρκτήριο παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής στην Premier League.

Στο 24′ ο Ντένις με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους αλλά στο δεύτερο 45λεπτο οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι. Στο 84′ ο Γιάνσον απάντησε και έφερε το ματς στα ίσα με τον Εμπουεμό στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων να ολοκληρώνει την ανατροπή, όντας εύστοχος από τη λευκή βούλα.

Έτσι, η Μπρέντφορντ, μετά από δύο αγώνες χωρίς νίκη, ανέβηκε 9η. Την ίδια στιγμή η Γουότφορντ έμεινε για τέταρτο σερί ματς χωρίς πόντο και στη 17η θέση, οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη.

Μπρέντφορντ (Τόμας Φρανκ) : Φερνάντες, Γκούντι, Γιάνσον, Τζανέλτ, Ρέσλεβ, Νέργκααρντ, Μπαπτίστς, Γιένσεν (69’Γκόντος), Χένρι (76’Ονιένκα), Εμπουεμό, Βίσα (69’Φορς).

Γουότφορντ (Κλαούντιο Ρανιέρι) : Μπάχμαν, Φεμένια, Εκόνγκ, Κάθκαρτ, Ενγκακιά, Κούτσκα, Κλέβερλι (58’Ζοάο Πέδρο), Σισοκό, Κούτσο (76’Σεμά), Ντένις (91’Τουφάν), Κινγκ