Επέστρεψαν τα χαμόγελα στην Ρόδο (βαθμολογία)

Μετά από δύο συνεχείς ήττες, από τον ΠΑΟΚ στην Θεσσαλονίκη και τον Ολυμπιακό στην Ρόδο, ο Κολοσσός επέστρεψε στις επιτυχίες, με την εντός έδρας νίκη του επί της Λάρισας (93-75).

Οι «θαλασσί» έφτασαν τις 8 νίκες συνολικά και βρίσκονται στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας της Basket League στην… αυγή του δεύτερου γύρου της κανονικής περιόδου.

Ο Κολοσσός ήταν εντυπωσιακός στην τελευταία περίοδο της αναμέτρησης όταν με επιμέρους σκορ 28-9 μετέτρεψε το 66-65 υπέρ της θεσσαλικής ομάδας στο τέλος του τρίτου δεκάλεπτου, σε ευρεία νίκη.

Κορυφαίοι των γηπεδούχων ήταν ο Βαγγέλης Μαργαρίτης, ο οποίος πέτυχε 23 πόντους με 6/8 δίποντα και 3/4 τρίποντα, ενώ πήρε και 8 ριμπάουντ και ο Τζόρνταν Φλόιντ που σκόραρε 22 πόντους με 4/8 δίποντα και 3/4 τρίποντα και μοίρασε 5 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 21-16, 43-38, 65-66, 93-75.