Μεγάλο “διπλό” της Ιεράπετρας στο Ελ Πάσο!

Ο ΟΦΙ κατάφερε να πάρει ένα σπουδαίο… τρίποντο στην έδρα της Καλλιθέας που στοχεύει στον τίτλο του πρωταθλήματος δίνοντας άλλο… αέρα και ψυχολογία για την ομάδα στην συνέχεια ενός απαιτητικού πρωταθλήματος.

Όπως αναφέρει το grandsport, στο πρώτο μέρος ο ρυθμός ήταν αρκετά καλός, με τον ΟΦΙ να έχει τον έλεγχο σχεδόν σε όλο το ημίχρονο, ωστόσο οι ευκαιρίες που δημιούργησε δεν βρήκαν στόχο. Για την Καλλιθέα που προσπαθούσε από στατικές φάσεις και στην κόντρα επίθεση δεν είχε κάτι αξιόλογο με το 0-0 να μένει μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΙ έπαιξε το ποδόσφαιρο που ξέρει και κατάφερε να είναι αποτελεσματικός με αποτέλεσμα να πανηγυρίσει το… τρίποντο που το είχε μεγάλη ανάγκη για την ψυχολογία.

Πιο συγκεκριμένα οι παίκτες του Στάικου Βεργέτη κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ, στο 57ο λεπτό με τον Μεσιδόρο να ευστοχεί από την άσπρη βούλα και να βάζει τους «ασπρόμαυρους» μπροστά στο σκορ.

Το γκολ αυτό έδωσε ψυχολογία στην ομάδα της Ιεράπετρας, η οποία συνέχισε να πιέζει για το 2-0 πράγμα που κατάφερε αφού ο Νεκούλ στο 67ο λεπτό πέτυχε ένα φανταστικό γκολ κάνοντας το 0-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Αρχικές Συνθέσεις

Καλλιθέα (Λεωνίδας Βόκολος) : Στρέζος, Ρέντζας, Ρώσση, Ευαγγέλου, Κύργιας, Μπουλούλης, Σαντάνα, Ντιμίτριους, Κωστίκα, Μουνιέ, Κυνηγόπουλος.

ΟΦ Ιεράπετρας (Στάικος Βεργέτης) : Καραγκιόζης, Ζήσης, Ντι Λορέντζο, Τορίμπιο, Κάρδαρης, Μεσιδόρο, Λεμονής, Μπενίτεζ, Νεκούλ, Αντερέγκεν, Βουό.