Μια ακόμη νίκη για την εντυπωσιακή Επισκοπή, 1-0 τον Εργοτέλη (photos)

Συνεχίζεται η εκπληκτική πορεία για την Επισκοπή. Η ομάδα του Γιάσμινκο Βέλιτς κατάφερε να επικρατήσει 1-0 του Εργοτέλη στο γήπεδο “Παύλος Βαρδινογιάννης”.

Το νικητήριο γκολ για τους γηπεδούχους σημειώθηκε στο 72ο λεπτό από τον Ταρσίσιο μετά το γύρισμα του Σουμπασάκη. Μάλιστα ο Σουμπασάκης είχε μοναδική ευκαιρία στο 90’ όταν βρέθηκε μόνος απέναντι στον Τσέλιο προκειμένου να τελειώσει το παιχνίδι και να πετύχει το 2-0, αλλά ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη αναδείχτηκε νικητής σ’ αυτή την μονομαχία.

Το παιχνίδι σε γενικές γραμμές ήταν μοιρασμένο, με τον Εργοτέλη να έχει μεγάλη φάση στο 11ο λεπτό όταν ο Χόσαμ βρέθηκε εξ επαφής με την εστία του Καλογεράκη αλλά σούταρε άστοχα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Επισκοπή άσκησε πίεση προς τα καρέ του Εργοτέλη, καταφέρνοντας να τη μετουσιώσει με το γκολ που πέτυχε ο Ταρσίσιο.

Με αυτή τη νίκη η Επισκοπή ανεβαίνει στους 23 βαθμούς και “πατά” γερά πλέον στην κατηγορία, ενώ ο Εργοτέλης παραμένει στους 24, χάνοντας για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι.

το φιλμ και φωτογραφίες στο athlitiko.gr

ΠΑΕ Επισκοπή (Γιάσμινκο Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Ντιόγκο, Μπαρμπόσα, Νούνο, Εμπόι, Τσάβος (46’ Σουμπασάκης), Πολυχρόνης, Σταθόπουλος (46’ Ταρσίσιο), Πέτρου (90+1’(Σκόνδρας), Νοικοκυράκης

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Κατσούρι (84’ Μίκο, Σερβιλάκης (60’ Ποζατζίδης), Σαρρής, Κόλα, Μπουτσάκης (69’ Απι), Πέιος, Βουτσάς, Χόσαμ (60’ Κόνραντ), Πατρινός, Κοκκίνης (69’ Ντουμάνης)