LaLiga : Μεγάλη ανατροπή παραμονής για την Έλτσε (vid)

Πραγματοποιώντας σπουδαία ανατροπή στα τελευταία λεπτά, η Έλτσε όχι μόνο γλίτωσε την ήττα απέναντι στη Ράγιο Βαγιεκάνο, αλλά πήρε και ολόκληρο το τρίποντο στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 25ης αγωνιστικής στην Ισπανία!

Όλο το… ζουμί της συνάντησης ήταν στο β’ ημίχρονο, διάστημα όπου επιτεύχθηκαν και τα τρία γκολ του αγώνα. Ο Γκαρθία έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ στο 52′, όμως με αντεπίθεση διαρκείας και τέρματα των Καρίγιο, Πόνσε οι γηπεδούχοι έφτασαν σε μεγάλη νίκη με 2-1!

Έλτσε (Φρανσίσκο Ροντρίγκεθ) : Μπαδία, Μπαραγάν (67′ Φεράντεθ), Ρόκο, Μπίγας(90+4′ Γκονθάλεθ) , Μοχίκα, Μορέντε, Γκούτι (62′ Μαρκόνε), Μασκαρέιγ (62′ Πέρεθ), Φιδέλ(67′ Πόνσε) , Μίγια, Καρίγιο

Ράγιο Βαγιεκάνο (Άντονι Ιραόλα) : Ζιντάν, Μπαλίου, Σάβελιτς (80′ Σουάρεθ), Κατένα, Φραν Γαρθία, Βαλεντίν 986′ Μπεμπέ), Κομεσάνια (80′ Σις), Παλαθόν (86′ Φαλκάο), Τρέχο, Άλβαρο Γαρθία, Γουαρδιόλα (70′ Σιλά)