Ανατροπή με Κόνραντ ο Εργοτέλης

Ο Εργοτέλης επέστρεψε στις νίκες και μάλιστα με τεράστια ανατροπή επί της Κηφισιάς με 2-1, για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς και κατάφεραν να αιφνιδιάσουν τον Εργοτέλη, καθώς μόλις στο 14 πήραν προβάδισμα στο σκορ. Συγκεκριμένα μετά από αδράνεια της άμυνας ο Κουικουκίδης νίκησε τον Τσέλιο και έκανε το 0-1.

Ο Εργοτέλης δεν τα παράτησε ωστόσο και πριν κλείσει το ημίχρονο κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με τον Κόνραντ να κάνει ένα δυνατό συρτό σουτ έξω από την περιοχή και να νικάει τον Αναγνωστόπουλο για το 1-1 το οποίο ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη ο Εργοτέλης μπήκε φουριόζος και στο 52΄ κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Πέϊου μέσα στην περιοχή. Ο Κόνραντ που ανέλαβε την εκτέλεση ήταν εύστοχος και έκανε το 2-1 ολοκληρώνοντας την ανατροπή για τον Εργοτέλη.

Παρά τις όποιες προσπάθειες μέχρι το φινάλε το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε με τον Εργοτέλη να παίρνει μία σπουδαία νίκη και να επιστρέφει στα θετικά αποτελέσματα.

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας) : Τσέλιος, Ντουμάνης, Σερβιλάκης, Σαρρής (46′ Κόλα), Μίκο, Πέiος, Μπουτσάκης (82′ Πατρινός), Βουτσάς (46′ Άπι), Κοκκίνης (68′ Νεράλ), Ποζατζίδης (60′ Κατσούρι), Κόνραντ

Κηφισιά (Δημήτρης Ελευθεροπούλος) : Αναγνωστόπουλος, Μουστάκης (85′ Ρέντζης), Να, Αρτυματάς, Γκότοβος, Παπασάββας (85′ Σμπώκος), Οικονομίδης (76′ Τετέι), Βαζ, Καλλέργης, Φερέιρα (55′ Καραγκούνης), Κουιρουκίδης (76′ Παλασέφσκι).