Νίκη με… ζόρια στον Βόλο, 1-0 τον Απόλλωνα Πόντου

Η Νίκη Βόλου όφειλε να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα και το πέτυχε, κερδίζοντας 1-0 τον αξιόμαχο, αλλά ακίνδυνο Απόλλωνα Πόντου.

Αυτή ήταν πρώτη φετινή νίκη των “κυανόλευκων” στο γήπεδο της Νεάπολης, με σκόρερ ο Μιράντα (44′), με τους γηπεδούχους” να διαχειρίζονται σχετικά άνετα το σκορ στο δεύτερο ημίχρονο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε, με τις δύο ομάδες να δείχνουν γρήγορα τις αγωνιστικές προθέσεις τους, εντός γηπέδου. Η Νίκη προσπάθησε, από το πρώτο λεπτό, να επιβάλλει τον ρυθμό της, με τον Απόλλωνα να περιμένει τους γηπεδούχους, πίσω από την μπάλα, δίνοντας απόλυτη έμφαση στα ανασταλτικά του καθήκοντα.

το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στο goalpost.gr

Νίκη Βόλου (Αλέκος Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Κυριακίδης, Αθανασίου, Ανδρέου, Αλιατίδης, Παναγιωτίδης, Τσουκαλάς (77′ Μέτσε), Κάσσος, Βασιλείου (66′ Βλαχομήτρος), Μιράντα (90′ Πάνος), Κουσκουνάς (90′ Τζιώρας)

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Αλόντο, Σουντουρά (65′ Λουφάκης), Ρούνι, Ενομό, Παπαϊωάννου (46′ Εσαλό), Τσιμίκας, Καλογέρης, Αμαραντίδης, Φράγκος, Εσουμά