Γ Εθνική : Στον έναν βαθμό από την κορυφή ο Πανελευσινιακός, 2-1 στη Βάρη (βαθμολογία)

Με θριαμβευτικό τρόπο για τον Πανελευσινιακό ολοκληρώθηκε η 17η αγωνιστική στο πρωτάθλημα του 6ου ομίλου.

Σε εξ αναβολής αναμέτρηση η ομάδα της Ελευσίνας πέρασε νικηφόρα από τη Βάρη με γκολ στο 88ο λεπτό, επικρατώντας με 2-1. Έτσι, ανέβηκε πάλι στη δεύτερη θέση και παραμένει στο κυνήγι της πρωτοπόρου Προοδευτικής και στη μάχη για την κατάκτηση της πρωτιάς! Από την άλλη, σε μπελάδες έχει μπει ο Αστέρας, ο οποίος δεν κατάφερε να απομακρυνθεί από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Στο 34ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με πλασέ του Τσακίρη (0-1), στο 74′ ήρθε η ισοφάρισε με σουτ του Σπίντζου (1-1), όμως δύο λεπτά πριν από την εκπνοή ο Αντωνακόπουλος αξιοποίησε σέντρα του Μουσκάι και με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Αστέρας Βάρης (Μιχάλης Κάτσικας): Μαρινάκης, Χάιδος (80′ Ντιαγνέ), Παστρικός, Μανδύλης, Σπίντζος, Μάγγος, Μανωλιάς (54′ Γκέκας), Κατσικογιάννης (54′ Νιούμαν), Καλλιμάνης, Γκούμας, Νάκας (60′ Κωτσοβός)

Πανελευσινιακός (Μουράτ Σεροπιάν): Γκλώτσος, Μανδαμαδιώτης, Λώλος (75′ Ξενοπανάγος), Συριόπουλος, Ανδριόπουλος, Κατίδης (38′ λ.τρ. Μαρής), Αντωνακόπουλος, Μπούσης, Τσακίρης (84′ Μακρίδης), Ερέρα (75′ Σεκούμπα), Μουσκάι.