Κατέρρευσε στα τελευταία 20 λεπτά στο “Ελ Πάσο” ο Ηρόδοτος

Μια ακόμα ήττα γνώρισε ο Ηρόδοτος από την Καλλιθέα (3-0) για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League 2.

Όπως αναφέρει το Grandsport, ο Ηρόδοτος προσπάθησε στο πρώτο ημίχρονο να απειλήσει την εστία της Καλλιθέας, ωστόσο δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάτι αξιόλογο στην εστία του Στρέζου, ενώ από την άλλη η Καλλιθέα παρότι είχε την κατοχή της μπάλας δεν μπορούσε να μπει με αξιώσεις στην εστία του Δήμιζα.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να μείνουν ισόπαλες χωρίς τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και να μένουν όλα ανοιχτά για την επανάληψη, αφού ο Ηρόδοτος είχε αποκλειστικό στόχο το θετικό αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη η Καλλιθέα ανέβασε την απόδοση της, ωστόσο η καλή εικόνα που είχε ο Ηρόδοτος έδινε τις ελπίδες ότι η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού θα πάρει κάτι θετικό από το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Παρόλα αυτά από το 70ο λεπτό και μετά έπεσαν οι διακόπτες για τον Ηρόδοτο και η Καλλιθέα κατάφερε να πετύχει το πρώτο γκολ με τον Μαρουκάκη να παίρνει την κεφαλιά και να ανοίγει το σκορ.

Πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, η Καλλλιθέα πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 74ο λεπτό και πάλι με τον Μαρουκάκη, ο οποίος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα ήρθε στο 95ο λεπτό με τον Ιωάννου να κάνει το 3-0.

Καλλιθέα (Λεωνίδας Βόκολος): Στρέζος, Ευαγγέλου, Ρέντζας, Μπουλούλης, Χατζηδίμπας, Χασεμπένγκοβιτς, Βασιλούδης, Ντιμίτριους, Σαντάνα, Μανθάτης, Μαρουκάκης.

Ηρόδοτος (Ηλίας Φυντάνης): Δήμιζας, Γκόμεζ, Κόρτσαμ, Νόνης, Μακρυδάκης, Καντέ, Μπαρμπόσα, Αργκιλέσι, Ποζατζίδης, Καπέλ (60′ Αμπουμπακάρι), Βρεττός.