Premier League : Γκολ με το…τσουβάλι για την Τότεναμ, “χλωμιάζει” η παραμονή για την Έβερτον (vid)

“Ξέσπασε” στην Έβερτον η Τότεναμ, στο ματς που ολοκλήρωσε την 28η αγωνιστική της Premier League.

Οι “πετεινοί” έφτασαν τα πέντε γκολ κόντρα στους “μπλε”…βυθίζοντας τους ακόμη περισσότερο στη βαθμολογία, ενώ ταυτόχρονα έπιασαν τη Γουέστ Χαμ στην 6η θέση.

Το αυτογκόλ του Μάικλ Κιν στο 14ο λεπτό, “άνοιξε” τον δρόμο για τη σημερινή επικράτηση, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται 3-0 χάρη στα γκολ των Σον και Κέιν.

Ο Σέρχιο Ρεγκιλόν, στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα μετά την αλλαγή του “έγραψε” το 4-0, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Χάρι Κέιν στο 55′

Τότεναμ (Αντόνιο Κόντε) : Γιορίς, Ντέιβις, Ρομέρο (52′ Σάντσεζ), Ντάιερ, Σεσενιόν (46′ Ρεγκιλόν), Ντόχερτι, Χόιμπιεργκ, Μπετανκούρ, Σον (67′ Μπεργκβάιν), Κουλουσέφσκι, Κέιν

Έβερτον (Φρανκ Λάμπαρντ) : Πίκφορντ, Κιν (46′ Μπρεϊθγουέιτ), Κόουλμαν, Χολγκέιτ, Κένι, Γκόρντον, Φαν ντε Μπέεκ (59′ Μικολένκο), Ντουκουρέ, Άλαν, Ριτσάρλισον, Κάλβερτ-Λιούιν (69′ Ντέλε Άλι)