Δεύτερη νίκη η Βέροια U19, 3-0 στη Λάρισα (photos)

Μια ακόμη πολύ καλή εμφάνιση για την U19 της Βέροιας, που το Σάββατο (19/3) πέρασε νικηφόρα από το γήπεδο της Φιλιππούπολης, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου.

Το συγκρότημα του Τάσου Ανθυμιάδη ήταν αποτελεσματικό στις επιθετικές πρωτοβουλίες αλλά και εξαιρετικό ανασταλτικά, με αποτέλεσμα να επιβάλει τον ρυθμό του από τα πρώτα λεπτά. Οι νεαροί παίκτες του Απόλλωνα (κάποιοι εξ αυτών από την Κ16) έκαναν κατάθεση ψυχής αλλά δεν κατάφεραν να αποσπάσουν κάτι από το συγκεκριμένο παιχνίδι, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 0-3.

Στο 19’ ο Γιαγτζίδης με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ για το 0-1. Στο 34’ ο Μιχαηλίδης είχε δοκάρι για την Βέροια. Ένα λεπτό πριν το 45’ ο μαχητικός Παναγιώτου από πλευράς Απόλλωνα έπιασε ένα πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι, αφού τράνταξε το δοκάρι του Βάντση. Στην επαναφορά της μπάλας ο Κούρτι από κοντά δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα σε μία τεράστια διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους.

Στο 54’ ο Μπεκιαρίδης με σουτ από πολύ κοντά (έμμεσο φάουλ από την μικρή περιοχή) έκανε το 0-2. Το τελικό 0-3 σημείωσε στο 85’ με ωραίο τελείωμα ο Μπεκιαρίδης.

δείτε φωτογραφίες στο athleticlarissa.gr

Απόλλων Λάρισας (Θοδωρής Σκύφτας): Μπακαρός, Γαρυφάλλου, Φαντίδης, Πρασσάς, Μπιθιτζής, Μόκας (74’ Βλάχος), Λεπενιώτης, Παναγιώτου (74’ Τζίμουλας), Αγριόδημος (58’ Γκαντέλας), Τερζούδης (58’ Καρακώτσογλου), Διβανές.

ΝΠΣ Βέροια (Τάσος Ανθυμιάδης): Βάντσης, Χαβαριόπουλος (80’ Καραγιάννης), Χοχλιούρος, Καρασαρίδης, Τασιόπουλος, Βασιλειάδης, Λαζεκίδης, Μιχαηλίδης (46’ Μπεκιαρίδης), Γιαγτζίδης (60’ Περπερίδης), Μωυσίδης (60’ Τσέας), Χερίδης (69’ Λουτζιανιώτης).