“Διπλό” παραμονής κόντρα στον ΠΑΟΚ Β για τον Αλμωπό (photos)

Μεγάλη νίκη πέτυχε στην συμπρωτεύουσα ο Αλμωπός Αριδαίας που επικράτησε με σκορ 1-0 του ΠΑΟΚ Β’ παίρνοντας το σπουδαίο τρίποντο της νίκης, αλλά και μία ρεβάνς για την ήττα του πρώτου γύρου.

Έτσι η ομάδα της Πέλλας δείχνει να πατάει σταθερά στην SL 2 και λίγες αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος να έχει εξασφαλίσει την παραμονή της.

Το παιχνίδι ήταν καλό είχε ρυθμό και στο πρώτο ημίχρονο ο Αλμωπός κατάφερε τον απόλυτο αιφνιδιασμό και είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης, διατηρώντας εύκολα το προβάδισμα στο σκορ, χωρίς να κινδυνεύει ιδιαίτερα παρά τις φιλότιμη προσπάθεια των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε ιδιαίτερα με τους γηπεδούχους να διατηρούν μια φλύαρη κατοχή μπάλας, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι όχι μόνο στέκονταν θαυμάσια μεσοαμυντικά, αλλά δημιούργησαν αρκετές προϋποθέσεις για ένα δεύτερο τέρμα που θα κλείδωνε την νίκη, το οποίο όμως δεν ήρθε, παρόλα αυτά η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη πανηγύρισε την μεγάλη νίκη.

το φιλμ του αγώνα στο Aridaia365

ΠΑΟΚ Β (Πάμπλο Γκαρσία) : Μπαλωμένος, Αποστολόπουλος, Παναγιώτου, Καλουτσικίδης, Τσαούσης, Γρόσδης, Σαλαμούρας, (78’ Μελετίδης), Τσοπούρογλου, (46’ Κουλούρης), Κούτσιας, (78’ Τζήμας), Χατζηστραβός, (51’ Γκορτετζιάνι), Πανίδης, (63’ Γαϊτανίδης).

Αλμωπός Αριδαίας (Γιώργος Τυριακίδης) : Ντόκιτς, Πρίκας, Παρασκευάς, Ρουσσάκης, Κολλαράς, Σέχου, Ασλαμπάλογλου, Πέττας, (78’ Ζαχαρός), Κέρθι, (90’ Ρίβας), Ρόβας, (90’ Μπακούτσης), Τριανταφυλλάκης, (61’ Γιουκούδης).