Δεύτερη νίκη στα φιλικά ο ΟΦΗ, 2-1 τη Φίτεσε

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του επί ολλανδικού εδάφους πήρε ο ΟΦΗ, επικρατώντας με σκορ 2-1 επί της Vitesse, σε φιλικό αγώνα που έγινε στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δυο ομάδων για την αγωνιστική περίοδο 2022-23.

Η ελληνική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό με τον Τσιλιανίδη να στέλνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, μετά από εξαιρετική σέντρα του van Duinen, ενώ στο 52′ ο Diousse έκανε το 2-0, έπειτα από ασίστ του Τσιλιανίδη.

Στο 65′ o Wittek σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Μανδά, ενώ στο 74′ ο Frederiksen με απευθείας εκτέλεση φάουλ, μείωσε σε 2-1 για την Vitesse, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση.

ΟΦΗ: Σωτηρίου (46′ Μανδάς), Μαρινάκης, Ουές (80′ Πόμπι), Γιαννούλης, Πασαλίδης (80′ Διαμαντής), Μεγιάδο, Ντιουσέ (59′ Αποστολάκης), Νέιρα, Μπουζούκης (54′ Τοράλ), Τσιλιανίδης (54′ Καμάου), Ντουρμισάι (14’Φαν Ντάινεν).