Premier League : Δείχνει τα…δόντια της η Γιουνάιτεντ, πέρασε νικηφόρα από το St. Mary’s (vid)

Χάρη σε ένα εκπληκτικό γκολ του Μπρούνο Φερνάντες στο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πέρασε νικηφόρα από το St. Mary’s και ανέβηκε ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα.

H ομάδα του Τεν Χαχ έδωσε συνέχεια στις νίκες της, μετά τη νίκη επί της Λίβερπουλ, καθώς επικράτησε της Σαουθάμπτον 1-0 στο Σεν Μέρις για την τέταρτη αγωνιστική της Premier League, χάρη στο γκολ του Μπρούνο Φερνάντες στο 55ο λεπτό. Για τους κόκκινους διαβόλους, ο Καζεμίρο έκανε ντεμπούτο, περνώντας στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή.

Οι κόκκινοι διάβολοι πέτυχαν γκολ με ένα υπέροχο συνδυασμό. Ο Νταλότ έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Μπρούνο Φερνάντες με ένα ωραίο σκαστό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η ομάδα του Μάντσεστερ έφτασε τους έξι πόνους, ενώ η Σαουθάμπτον παρέμεινε στους τέσσερις βαθμούς.

Σαουθάμπτον (Ραλφ Χάσενχουτλ) : Μπαζούνου, Γουόκερ-Πίτερς, Μπέλα – Κότσαπ, Σαλισού, Τζενεπό (89′ Περό), Γουάρντ – Πρόουζ, Λάβια, Αρίμπο (89′ Λιάντσο), Ελιουνούσι (63′ Στιούαρτ Άρμστρονγκ), Άνταμ Άρμστρονγκ (77′ Μάρα), Άνταμς.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Τεν Χαχ) : Ντε Χέα, Νταλότ, Βαράν, Μαρτίνες, Μαλάσια, Έρικσεν (90+2′ Φρεντ), Μακτόμινεϊ, Σάντσο (68′ Ρονάλντο), Φερνάντες, Ελάνγκα (80′ Κασεμίρο), Ράσφορντ.