Serie A : “Άγγιξε” μια μεγάλη ανατροπή η Γιουβέντους αλλά της τη στέρησε το VAR (vid)

Ένα πραγματικά απίστευτο ματς έγινε στο Allianz, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής της Serie A.

Τρομερά πράγματα στο Τορίνο! Η Γιουβέντους βρέθηκε να χάνει με 2-0 από την εκπληκτική Σαλερνιτάνα, με τα γκολ των Καντρέβα (18′) και Πιάτεκ (πέναλτι στις καθυστερήσεις) και εκ των πραγμάτων έπρεπε να ανέβει ένα…βουνό στο δεύτερο 45λεπτο.

Ο Μπρέμερ έβαλε και πάλι τη Μεγάλη Κυρία στο ματς, με γκολ στο 51′ και το ματς απέκτησε μια άγρια ομορφιά, που έγινε πιο έντονη προς το τέλος. στο 90+3′ ο Μπονούτσι είδε τον Σέπε να αποκρούει το πέναλτι, όμως στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-2.

Στο 90+8′ ο Μίλικ πέτυχε γκολ, μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς, όμως το VAR ακύρωσε το γκολ και στις διαμαρτυρίες, αποβλήθηκε ο Κουαδράδο.

Λίγο νωρίτερα, η Λάτσιο επέστρεψε στις επιτυχίες χάρη στα γκολ των Ιμόμπιλε και Λουίς Αλμπέρτο (2-0 τη Βερόνα), ενώ η Μπολόνια πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 2-1 της Φιορεντίνα.