Handball Premier : Ιδανική πρεμιέρα για τη νεοφώτιστη ΧΑΝΘ (photos)

Στην επιστροφή της στην Handball Premier, η ΧΑΝΘ πανηγύρισε σπουδαία νίκη απέναντι στον Αερωπό Έδεσσας που έφυγε ηττημένος με 27-25 από την Θεσσαλονίκη, μετά από αμφίρροπο ματς στο οποίο οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία στο σκορ μόλις στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο πολύπειρος Παλάσκας, με 7 γκολ στο ενεργητικό του, ήταν ο πρώτος σκόρερ του αγώνα που κρίθηκε ουσιαστικά μετά το 58΄ καθώς η ΧΑΝΘ φάνηκε περισσότερο ψύχραιμη στις πιο αποφασιστικές στιγμές, όταν ο Αερωπός είχε πλησιάσει στο ένα γκολ.

Η επιτυχία πανηγυρίστηκε με ιδιαίτερο ενθουσιασμό από τους παίκτες της ΧΑΝΘ, οι οποίοι είχαν τη συμπαράσταση των φιλάθλων τους στο γήπεδο τους.

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 4-3, 6-5, 7-6, 10-9, 10-12 ( ημίχρονο ), 14-16, 16-17, 19-18, 21-20, 25-21, 27-25.
Διαιτητές : Γράψας-Κυριάκου.
Δίλεπτα : 7-4, Πέναλτυ : 3/2, 1/1.

δείτε φωτογραφίες στο greekhandball.com

ΧΑΝΘ : Ιωαννίδης, Σαμαράς, Ανδρεαδάκης, Κουκλοτίδης, Κυριακίδης 1, Τσιρογιάννης, Σαράφης 3, Πάντζιος 1, Φιλόσογλου, Βαρδάκας 5, Παλάσκας 7, Σκούφας 3, Καράγγελος 5, Παπαδόπουλος, Πετρίδης 2, Μπίλλιας.

Αερωπός Έδεσσας : Βέρεμτσουκ, Γεωργαλής, Μουμτζιδέλλης, Κράλλης 3, Αθανασιάδης, Τοτίδης, Μήγγας 2, Κουκουτσίδης 5, Κωστακίδης 4, Τσέλιος, Μπουτκάρης, Παπαγιάννης 2, Μπούλκιν 3, Μποκάρεφ 4, Μαυροδουλάκης 2, Γιαννούσης.