Τα πρώτα χαμόγελα για τον Φίλιππο Βέροιας. Τα αποτελέσματα σε Α2 και Β Εθνική

Στις λεπτομέρειες κρίθηκε το ματς της Α2 Εθνικής στο Φιλίππειο της Βέροιας, με τον Φίλιππο να επικρατεί στο τέλος με σκορ 23-22.

Η ομάδα της Ημαθίας είχε από την αρχή προβάδισμα 3-6 τερμάτων, το οποίο έχασε καθώς ο Αρχέλαος δέχθηκε μόλις 3 γκολ στο τελευταίο εικοσάλεπτο και λίγο έλειψε να ”γυρίσει” ολοκληρωτικά το ματς φθάνοντας σε θετικό αποτέλεσμα.

Κρέξης, Βλάχος και Διδασκάλου σημείωσαν 17 από τα 23 τέρματα του Φίλιππου, 10 γκολ για τον Αρχέλαο από τον Μαυρόπουλο που ήταν ο πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης.

Τα πεντάλεπτα : 3-1, 5-3, 8-5, 11-5, 12-8, 14-9 (ημίχρονο), 16-13, 18-14, 20-16, 21-17, 22-20, 23-22.

Διαιτητές : Μαυρίδης-Κυριάκου
Δίλεπτα : 5-4, Πέναλτι :  5/5, 2/2

Φίλιππος Βέροιας : Βλάχος 6, Γραμματικόπουλος, Γεωργιάδης, Τσαμήτρος , Δεληγιάννης 1, Χατζηγεωργίου 3, Δεληχρήστος, Κούγιας 1, Χαντσαρίδης, Αμπρικίδης 1, Χατζημασούρας, Διδασκάλου 5, Κρέξης 6.

Αρχέλαος Κατερίνης : Εξάρχου, Χατζηϊωαννίδης, Φουστάνης, Μανής, Κουλόλι, Τόνας, Ξώνης 1, Θυμιόπουλος 8, Ουσταμπασίδης, Εγγλέζος 2, Κωνσταντάκης, Κοσμίδης, Ξεφτέρης 1, Τσαβές, Μαυρόπουλος 10.