Premier League : “Απέδρασε” με Γκαρνάτσο στο 90+3′ η Γιουνάιτεντ (vid)

Με ένα γκολ του Αλεχάντρο Γκαρνάτσο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε τη νίκη στο Craven Cottage και μείωσε τη διαφορά από την 4η Τότεναμ στους τρεις βαθμούς.

Ο 18χρονος Αργεντινός αποδείχθηκε χρυσή αλλαγή (πέρασε στο 73′ στη θέση του Μαρσιάλ), χαρίζοντας τη νίκη στους κόκκινους διαβόλους, μετά την ήττα από την Άστον Βίλα.

Ο Κρίστιαν Έρικσεν είχε ανοίξει το σκορ στο 14′ για τους φιλοξενούμενους και ο Ντάνιελ Τζέιμς είχε ισοφαρίσει στο 61′.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκλεισε το πρώτο σκέλος της σεζόν με νίκη 2-1 χάρη σε γκολ στις καθυστερήσεις ενός 18χρονου επιθετικού. Ο Αλεχάντρο Γκαρνάτσο ήταν το κρυφό χαρτί του Έρικ τεν Χαχ στο Λονδίνο κόντρα στη Φούλαμ και ο Αργεντινός ποδοσφαιριστής σημείωσε το νικητήριο γκολ στο 90+3′ για τη 16η αγωνιστική της Premier League.

Οι Κόκκινοι Διάβολοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, με τον Κρίστιαν Έρικσεν να ανοίγει το σκορ στο 14′. Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και δυσκολεύτηκαν να πλησιάσουν την εστία του Νταβίδ ντε Χέα.

Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν σε νέο γκολ τις ευκαιρίες τους και το πλήρωσαν από έναν πρώην παίκτη τους, τον Ντάνιελ Τζέιμς που μπήκε αλλαγή στο 59′ και σκόραρε δύο λεπτά αργότερα.

Ο Τεν Χαχ είχε αντικαταστήσει τον Άντονι Ελάνγκα κι έτσι μετά την ισοφάριση έριξε στον αγώνα τον μοναδικό που είχε στον πάγκο, τον Γκαρνάτσο. Ο Αργεντινός “χτύπησε” στις καθυστερήσεις χάρη σε ένα όμορφο 1-2 με τον Έρικσεν και συνδύασε το πρώτο τέρμα του με τη φανέλα της πρώτης ομάδας της Γιουνάιτεντ με αυτήν τη σημαντική νίκη.