Γ Εθνική : Ευρεία νίκη και 3×3 για τον Πανδραμαϊκό (photos)

Το ιδανικό ξεκίνημα στη φετινή σεζόν για τον Πανδραμαϊκό, που φανερώνει και φέτος τη δυναμική του, με στόχο την κορυφή.

Σε τρεις αγώνες, τρεις νίκες με 12-2 τέρματα και πάνω απ’ όλα πειστική εικόνα ότι μπορεί φέτος να ακολουθήσει πιστά τον δρόμο του πρωταθλητισμού μέχρι το τέλος.

Ο Πανδραμαϊκός μπήκε στο ματς με αντίπαλο ένα Πανθρακικό που είχε 3 νίκες σε 3 αγώνες, αποφασισμένος να μη του δώσει κανένα περιθώριο αντίδρασης.

Πίεσε ψηλά και από ένα κόρνερ και μια κάθετη πάσα όντας αποτελεσματικός κατάφερε να προηγηθεί πριν καν συμπληρώσουμε 10 λεπτά με σκορ 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν λογικό να βγάλουν αντίδραση, οι γραμμές του Πανδραμαϊκού όμως με σωστό τρόπο κλειστά δεν έδωσαν χώρους στον αντίπαλο που είχε μέχρι το φινάλε του πρώτου μέρους όλο και όλο δύο τελικές προς τον στόχο.

Το ματς πήγε να αλλάξει στο δεύτερο μέρος παρότι η διαχείριση του Πέτρου Στοΐλα ήταν και πάλι αυτή που κέρδισε τον αντίπαλο μέσα στο γήπεδο και αυτό γιατί μέχρι να γίνει το 2-1 στο 68’, οι κλασσικές ευκαιρίες στην κόντρα επίθεση ανήκαν στον Πανδραμαϊκό με το 3-0 να μοιάζει πιο πιθανό.

Μετά το 2-1 την σφραγίδα του στο ματς την έβαλε ο Γιώργος Μπερούκας που μέσα σε 25 λεπτά κέρδισε δύο πέναλτι και συμμετείχε σε όλες τις φάσεις.

Πολύ καλός και ο νεαρός Μπαμπαλής που από δική του επιμονή και προσπάθεια ήρθε και το 4-1 για τη δραμινή ομάδα.

το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στο dramasport.gr

Πανδραμαϊκός (Πέτρος Στοΐλας): Σοϊλεμέζογλου, Μεντής, Ιγνατίου (46’ Τάσιος),Βασίλιεβτς, Μαχαίρας (65’ Μπερούκας), Μπάμπουρας (79’ Μπαμπαλής), Αχαλινόπουλος, Αναστασιάδης, Γιαννόπουλος (90’ Καπουσούζης), Κουκόλης, Παυλίδης (90’ Μητρούσης).

Πανθρακικός (Νίκος Μπαχαρίδης): Κοτσάκης, Καλογρανάς (51’ Αντωνιάδης), Αρετάς, Σιδηρόπουλος, Σαπναράς, Χακάν, Γιαννατσικίδης, Σμαλής (67’ Φουρλατάρας), Βάσκος, Ντίνας (74’ Παχούμης), Τανζού.