Super League 2 : Βαθμός “ανάσα” στην Ηλιούπολη η Επισκοπή

Η Επισκοπή στάθηκε όρθια στην Ηλιούπολη αποσπώντας “λευκή” ισοπαλία, κατακτώντας έτσι το δεύτερο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι Κρητικοί απέσπασαν 0-0 και δεν επέτρεψαν στην αθηναϊκή ομάδα να αναρριχηθεί στην 3η θέση.

Οι γηπεδούχοι είχαν ευκαιρίες στα πρώτα 15 λεπτά, όμως η Επισκοπή απάντησε με τους Βουκελάτο (23′), Εμπουέλε (37′), Λάμτσε (45′). Σταθερός ο Περιστερίδης της Ηλιούπολης, δεν επέτρεψε να παραβιαστεί η εστία του και στο δεύτερο 45λεπτο.

ΠΑΕ Ηλιούπολη (Νίκος Παντελής): Περιστερίδης, Μπουσάι, Πολιμός, Κρητικός, Μουριέλ, Γκοτσούλιας, Τσαφταρίδης, Κρέτση (57′ Ντίαζ), Βάρκας (57′ Ματσούκας), Φελίπε (84′ Δημητριάδης), Μπαστακός.

ΠΑΕ Επισκοπή (Κώστας Ανυφαντάκης): Καλογεράκης, Κεφαλάς, Εμπουέλε, Σαμουρκασόβι, Σταθόπουλος (46′ Χοβανισιάν), Κρίκλοου, Παπαδόπουλος, Λάμτσε, Πολίτης, Σκεντεράι, Βουκελάτος (57′ Κούτσιας).