Εντυπωσιακός ξανά ο ΟΦΙ, 3-0 στο Ρέθυμνο

Η ομάδα του Άγγελου Διγκόζη συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία, ούσα στη 2η θέση (μαζί με την Παναχαϊκή).

Όσον αφορά τις κρητικές “μάχες” έχει νικήσει εκτός έδρας Ηρόδοτο (1-0), Επισκοπή (3-0) και εντός τα Χανιά (2-0). Από την άλλη η Επισκοπή παραμένει σε δύσκολη βαθμολογική θέση.

Πρώτη φάση για τον ΟΦΙ, με τον Μίλερ στο 8′ να κάνει το σουτ και τον Ψαρρά να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια. Στο 20′ ένα σουτ του Ντέτλερ, μπλόκαρε ο Ψαρράς! Ένα λεπτό αργότερα, μετά από ωραία ενέργεια και σέντρα του Κούτσια, ο Βουκελάτος έπιασε τη κεφαλιά, με τον Μηλιώτη να διώχνει σωτήρια πάνω στη γραμμή! Ένα λεπτό αργότερα, νέα φάση για την Επισκοπή, με τον Κεφαλά να κάνει τη κεφαλιά και τον Κυρίτση να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.

Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΙ στο 45′ με το σουτ του Μηλιώτη που απέκρουσε ο Ψαρράς και το νέο σουτ που επιχείρησε ο Μίλερ με τον Κεφαλά να αποσοβεί τον κίνδυνο. Ο ΟΦΙ στο 65′ άνοιξε το σκορ, όταν ο Ίτσιος έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τη μπάλα να κοντράρει σε πόδια αμυνομένων, αλλάζοντας πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Ψαρρά για το 0-1.

Στο 74′ ο ΟΦΙ διπλασίασε τα τέρματα του, όταν ο Μηλιώτης έκανε το σουτ, με τον Ψαρρά να αποκρούει, τον Βουό να παίρνει το ριμπάουντ και να γράφει το 0-2. Ένα λεπτό αργότερα, ο ΟΦΙ άγγιξε και τρίτο τέρμα, με τον Μηλιώτη να κάνει το σουτ, ωστόσο ο Ψαρράς με καταπληκτική επέμβαση γλύτωσε το 0-3.

Δεύτερο τέρμα στο 74′ για τον ΟΦΙ και 2-0 με τον Βουό μετά από σουτ του Μηλιώτη και απόκρουση του Ψαρρά. Στις καθυστερήσεις, οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τρίτο τέρμα με τον Μίλερ, παίρνοντας μια σπουδαία νίκη, συνεχίζοντας την τρομερή πορεία τους στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος!

ΠΑΕ Επισκοπή (Κώστας Ανυφαντάκης): Ψαρράς, Πολίτης, Κούτσιας, Νταμπίζας (70′ Τζωρτζινάκης), Κεφαλάς, Σκεντεράι, Κώτσιος, Εμπουέλε (85′ Αραμπατζής), Βουκελάτος (82′ Τσιλεδάκης), Κρίκλοου (85′ Μπερικάκης), Σταθόπουλος.

ΟΦ Ιεράπετρας (Άγγελος Διγκόζης): Κυρίτσης, Καραγιάννης Χρ., Στάμου, Ίτσιος, Ντέτλερ (86′ Ζήσης), Τσορνομάς, Κατάλντι (78′ Καλλιτσουνάκης), Μηλιώτης (78′ Καραμπέτσος), Μούλερ (67′ Γκομπερβίγιε), Βουό, Μπλάνκο (86′ Παπαδάκης).