Super League 2 : Άνετη νίκη του Ολυμπιακού Β κόντρα στον Ηρόδοτο των 12 ποδοσφαιριστών

Δεν θα μπορούσε να φανταστεί πιο εύκολο απόγευμα ο Ολυμπιακός Β, στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Η ομάδα του Πειραιά επικράτησε με 4-0 του Ηρόδοτου, σε ένα ματς που ξεκίνησε με μισή ώρα καθυστέρηση, καθώς οι Κρητικοί δεν προσκόμισαν τα απαραίτητα έγγραφα για τα νέα τους αποκτήματα, με αποτέλεσμα να ξεκινήσουν τον αγώνα με 12 ποδοσφαιριστές.

Στο 24ο λεπτό ο Ολυμπιακός Β κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με σουτ του Βλαχομήτρου. Το γκολ αυτό έδωσε ψυχολογία στους νεαρούς ποδοσφαιριστές των Πειραιωτών, τα οποία κατάφεραν να σκοράρουν και δεύτερο γκολ πάλι με τον Βλαχομήτρο, αυτή τη φορά με κεφαλιά στο 29′ κάνοντας το 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η εικόνα της αναμέτρησης ήταν παρόμοια, με τον Ολυμπιακό να καταφέρνει να πετύχει και τρίτο γκολ στο 55ο λεπτό με ωραία προσπάθεια και σουτ του Μπα.

Ο Ολυμπιακός Β’ κατάφερε να πετύχει το κερασάκι στην… τούρτα στο 71ο λεπτό με δυνατό σουτ του Κεραμιδά κάνοντας το 4-0 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Ολυμπιακός Β (Γιαννάκης Οκκάς): Παπαδούδης, Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος, Καλογερόπουλος, Αποστολόπουλος (56′ Κεραμίδας), Νίκολιτς, Μαυρουδής (72′ Αλμασάρι), Μαρίνος (46′ Αργυρίου), Κωστή, Βλαχομήτρος (46′ Μπα), Καράκουτης (56′ Κωστούλας).

Ηρόδοτος (Ηλίας Φυντάνης): Γκόλοβιτς, Γρηγορόπουλος, Έλιο Τζούνιορ, Κρίεζιου, Χαϊκάλης (80′ Χαλκιαδάκης), Μασάδο, Πιτσόλης, Χίντρι, Λεβιτσάνιν, Πλιάτσικας, Θεοδωράκης.