Μεγάλη νίκη του Παναθηναϊκού στο Ρέντη και προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Challenge Cup

Ο Παναθηναϊκός δεν είχε Ερνάντεζ, αλλά είχε έναν εξαιρετικό Κόβαρ και με μεγαλειώδη εμφάνιση νίκησε 3-1 σε τον Ολυμπιακό μέσα στο Ρέντη στον πρώτο ημιτελικό του Challenge Cup βόλεϊ ανδρών.

Το ματς ήταν συγκλονιστικό, αντάξιο της δυναμικής των δύο ομάδων, με τεράστιο εκ των πραγμάτων κίνητρο και για τις δύο.

Η δεύτερη αναμέτρηση των δύο ομάδων είναι την επόμενη Τετάρτη (15/02, 19.00) στο κλειστό του Αγίου Θωμά. Εκεί ο Παναθηναϊκός με νίκη με οποιοδήποτε σκορ παίρνει την πρόκριση. Από την άλλη ο Ολυμπιακός θέλει ουσιαστικά τέσσερα σετ.

Πρέπει να επικρατήσει 3-0 ή 3-1 και στη συνέχεια να πάρει το χρυσό σετ για να πάρει εκείνος την πρόκριση κόντρα στους πράσινους.