Γ Εθνική : Ανατροπή και νίκη ολκής για τον Αστέρα Πετριτή

Μια πολύ σημαντική νίκη σημείωσε την Τετάρτη (15/2) στο Κανόνι ο Αστέρας Πετριτή, στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στη Γ Εθνική

Η ομάδα της Κέρκυρας επικράτησε με 2-1 του Πανελευσινιακού και μάλιστα με ανατροπή, φτάνοντας έτσι στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 21 βαθμούς.

Ο Πανελευσινιακός έκανε δυνατό ξεκίνημα στον αγώνα και προηγήθηκε στο 11ο λεπτό με γκολ του Γεμιστού, όμως οι νησιώτες αντέδρασαν και στο 14′ ισοφάρισαν με τον Μεντή (14’).

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν ισόπαλες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, με το δεύτερο ημίχρονο να έχει δραματικό χαρακτήρα.

Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για το γκολ, όμως ο Αστέρας ήταν αυτός που το πέτυχε, δύο λεπτά πριν το φινάλε, με “δράστη” τον Τσιάβο.

Η ομάδα της Δυτικής Αττικής, που έχει ένα ματς λιγότερο (στις 22/2 υποδέχεται στο εξ αναβολής τον ΑΟ Χαλκίς) έχασε πολύτιμο έδαφος για τη μάχη της παραμονής, καθώς η διαφορά από τον πρωτοπόρο Τηλυκράτη παρέμεινε στους 8 βαθμούς.

Αστέρας Πετριτή (Γιάννης Σφακιανάκης) : Δήμας, Κουρτελέσης, Γεωργοπάλης (Θηραίος), Μεντής, Πούλος, Γκασίδης, Γαρδικιώτης, Τσιάβος (Ρουμελιώτης), Λεμπόνγκο (Μαρκόν), Γραμμένος, Κουκουλέκης

Πανελευσινιακός (Σταύρος Ψιμουλάκης) : Γκλώτσος, Τόλιος, Σμίλτος, Συριόπουλος, Λάμπρου, Μάρης (Μπιέλομπρκ), Κακοσίμος, Μπούσης, Γεμιστός, Μακρίδης, Κοτσώνης