Super League : Νίκη με Ροτάριου για τον Ατρόμητο, στο -3 από την εξάδα

Χάρη σε ένα γκολ του Ντορίν Ροτάριου στο 33ο λεπτό, ο Ατρόμητος νίκησε τον Λεβαδειακό και ανέβηκε ξανά στην 7η θέση. Έμεινε με 10 παίκτες στο 55′ η ομάδα της Βοιωτίας.

Η ομάδα του Περιστερίου ξεπέρασε το εμπόδιο του Λεβαδειακού στο Περιστέρι, στο ντεμπούτο του Γιάννη Πετράκη στον πάγκο των Βοιωτών, καθώς επικράτησε 1-0 και παραμένει στη διεκδίκηση ενός εισιτηρίου για την εξάδα. Ο Ροτάριου ήταν ο χρυσός σκόρερ για την ομάδα του Κρις Κόουλμαν με την ωραία κεφαλιά που σημείωσε στο 33ο λεπτό. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι λόγω της αποβολής του Βήχου.

Ο χρυσός σκόρερ για την ομάδα του Περιστερίου ήταν ο Ροτάριου στο 33ο λεπτό, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ωραία κεφαλιά, έπειτα από σέντρα υπέροχη σέντρα του Γκονζάλες.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, δημιουργώντας καλές ευκαιρίες ειδικά στο τελευταίο κομμάτι του ματς, με τον Γκροφ να κάνει μια θετική εμφάνιση. Οι ισορροπίες του αγώνα άλλαξαν άρδην στο 58ο λεπτό, όταν ο Βήχος (που πέρασε αλλαγή στο ημίχρονο) αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο Ατρόμητος με τους τρεις βαθμούς που πήρε σε αυτό το ματς ανέβηκε στους 28 και παρέμεινε κοντά στην εξάδα, έχοντας και παιχνίδι λιγότερο, ενώ ο Ατρόμητος παρέμεινε κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας 13 βαθμούς.

Ατρόμητος (Κρις Κόουλμαν) : Γιαννιώτης, Αθανασίου, Κεσχρίντα, Χατζησαΐας, Στρουγγής, Γκονζάλες, Έρλινγκμαρκ (76′ λ.τ. Οικονομίδης), Καμαρά, Ροτάριου, Ρομπάιγ (61′ Τζοβάρας), Τζαβίδας (50′ λ.τ. Κιάρτανσον)

Λεβαδειακός (Γιάννης Πετράκης) : Γκροφ, Ντεντάκης, Παζ, Τσάπρας, Παναγιώτου (46′ Βήχος), Μεχία (46′ Σκβάρκα / 61′ Λιάγας)), Νταμπό, Βρακάς (80′ Σακά), Γιαννιώτας (72′ Σαχπεκίδης), Νίκας, Γερεμέγεφ.