Serie A : “Λαχτάρισε” στο ντέρμπι του Πιεμόντε αλλά πήρε τη νίκη η Γιουβέντους (vid)

Ματς για…γερά νεύρα το τελευταίο της 24ης αγωνιστικής της Serie A!

Η Γιουβέντους έβγαλε ψυχή, αντίδραση και ποιότητα κόντρα στη μεγάλη της αντίπαλο, Τορίνο, η οποία ήταν ανταγωνιστική για 75 λεπτά αλλά στο φινάλε «λύγισε» μπροστά στη φανέλα της Γηραιάς Κυρίας, που επιτέλους «μίλησε» στη φετινή σεζόν της Serie A.

Με τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ (Κουαρδάδο, Ντανίλο, Μπρέμερ, Ραμπιό) και με την επιστροφή του Πολ Πογκμπά μετά από πολλούς μήνες στα γήπεδα οι Μπιανκονέρι σκόρπισαν στους τέσσερις ανέμους (4-2) την Γκρανάτα που σκόραρε με Καραμόχ και Σανάμπρια στην αρχή και στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Γιουβέντους «καθάρισε» στο τελευταίο διάστημα του αγώνα και πήρε μία πολύ σημαντική νίκη που την κρατά ζωντανή στη μάχη της πρώτης εξάδας (βρίσκεται στο -6 από την Αταλάντα).