Γ Εθνική : Καταδικαστική ισοπαλία για τον ΑΟΤ, τέλος ο Κουτεντάκης

Ισοπαλία σαν ήττα για το Τυμπάκι, που έμεινε στο 2-2 με τον Άγιο Ιερόθεο στο εξ αναβολής παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους Μεσσαρίτες, αφού μόλις στο 12ο λεπτό κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκορ με τον Χρήστο Μουστάκη.

Η ομάδα του Μιχάλη Κουτεντάκη, αντέδρασε και έκλεισε τον Άγιο Ιερόθεο στα καρέ του και έφερε το ματς στα ίσα με τον Βακράκο. Το γκολ αυτό έδωσε ψυχολογία στους ασπρόμαυρους, οι οποίοι κατάφεραν να κάνουν την ολική ανατροπή με τον Κομνέλιους στο 40ο λεπτό κάνοντας το 2-1.

Στην επανάληψη ο ΑΟΤ προσπάθησε να καθαρίσει την υπόθεση τρίποντο, όμως οι ευκαιρίες που δημιούργησαν δεν έγιναν γκολ με αποτέλεσμα ο Άγιος Ιερόθεος να παραμένει μέσα στο παιχνίδι.

Έτσι οι φιλοξενούμενοι στο 75ο λεπτό κατάφεραν να βρουν γκολ ισοφάρισης με τον Χολέβα με ωραία κεφαλιά μετά από σέντρα του Μονεβασιώτη. Ο ΑΟΤ πίεσε για να ξανά πάρει προβάδισμα στο σκορ, ωστόσο το 2-2 έμεινε μέχρι το φινάλε, με τον ΑΟΤ να παίρνει μια ισοπαλία που μοιάζει σαν ήττα.

Να σημειωθεί πως οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες, καθώς για τον ΑΟΤ αποβλήθηκε ο Παπανδρέου και για τον Άγιο Ιερόθεο ο Γκόντα.

ΑΟ Τυμπακίου (Μιχάλης Κουτεντάκης) : Δημαράκης, Δουλγεράκης, Καμνέλιους, Κουρουθιανάκης, Αριστεινίδης, Μεϊρέλες, Ούγκο Σίλβα, Παραθύρας, Βακράκος, Καργάκης, Παπανδρέου

Άγιος Ιερόθεος (Τάκης Τριανταφύλλου) : Μαρκής, Μπακουλάτι, Βέσελι, Ευθυμιάδης (70′ Σταθακόπουλος), Κωτσερίδης, Μονεμβασίτης, Γκόντα, Μουστάκης, Μπιλικαΐδης (60′ Χολέβας), Πρίφτης (75′ Φιλίππου), Τσαμπουράκης (75′ Μπουλούγαρης)

Παρελθόν από τον ΑΟΤ ο Μιχάλης Κουτεντάκης

Ο ΑΟ Τυμπακίου, δεν κατάφερε να κερδίσει τον ουραγό Άγιο Ιερόθεο στο Τυμπάκι, στο εξ’ αναβολής παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ Εθνικής, με τους Μεσαρίτες να βρίσκονται σε ιδιαίτερα δύσκολη βαθμολογική θέση.

Το γεγονός αυτό… φέρνει και εξελίξεις στην ομάδα, καθώς όπως έγινε γνωστό, ο Μιχάλης Κουτεντάκης αποτελεί παρελθόν, όμως αυτό που δεν έχει διευκρινιστεί είναι εάν έχει υποβάλλει τη παραίτησή του ή εάν αποτελεί απόφαση της διοίκησης η πρόωρη λύση της συνεργασίας.

Ο Μιχάλης Κουτεντάκης αναμφίβολα έχει προσφέρει τα μέγιστα στην ομάδα του τόπου του, ενώ ήταν ο “στρατηγός” της μεγάλης ανόδου στις Εθνικές κατηγορίες.