Serie A : “Έσωσε” τον βαθμό στο 90+2′ η Ουντινέζε

Η Μόντσα κρατούσε μια σπουδαία νίκη μέχρι το 90+2′ στο Dacia Arena, όμως ο Μπέτο έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην Ουντινέζε.

Η ομάδα του Ραφαέλε Παλαρντίνο, που περιμένει με αγωνία για την εξέλιξη της υγείας του προέδρου της, Σίλβιο Μπερλουσκόνι, παρουσιάστηκε στιβαρή στο Ούντινε και απείλησε τους γηπεδούχους με την 9η φετινή τους ήττα.

Κι όμως, το ξεκίνημα ήταν ιδανικό για το συγκρότημα του Αντρέα Σοτίλ, καθώς στο 18′ ο Σάντι Λόβριτς έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Με το ξεκίνημα όμως του δευτέρου ημιχρόνου, η Μόντσα έκανε το μεγάλο comeback και με τα γκολ των Κολπάνι (48′) και Ροβέλα (56′) έφερε…τούμπα το ματς.

Η φάση όμως που έκρινε το τελικό αποτέλεσμα, καταγράφηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα όταν ο Μπέτο κέρδισε πέναλτι, το οποίο ανέλαβε ο ίδιος για το τελικό 2-2.