Με ανατροπή και χατ-τρικ Τζίμα ο ΠΑΟΚ Β στο AEL FC Arena, φωνές για Κατσικογιάννη ο Ηρακλής Λάρισας

Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΟΚ Β, σε ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε με τα πολλά παράπονα του Ηρακλή Λάρισας για τον ρέφερι Κατσικογιάννη.

Ο Ηρακλής Λάρισας γνώρισε την ήττα από τον “δικέφαλο”, ο οποίος είχε σε μεγάλη μέρα τον Στέφανο Τζίμα ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ (αγωνιζόμενος για 45 λεπτά), ενώ στον πίνακα των σκόρερς γράφτηκε και το όνομα του Σπυράκου.

Η ομάδα της Θεσσαλίας προηγήθηκε στο 44′ με κεφαλιά του Κέρι, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο, το παιχνίδι είχε τελείως διαφορετικά εικόνα. Στο 52′ ο Τζίμας ισοφάρισε και αμέσως μετά, ακολούθησε διακοπή λόγω αψιμαχιών μεταξύ των παικτών.

Σαν να μην έφτανε αυτό για τους γηπεδούχους, στο 64′ ο Τζίμας ξανά χρίστηκε σκόρερ και ακολούθησε νέα διακοπή. Ο πρώτος βοηθός σήκωσε τη σημαία, όλοι σταμάτησαν, ο Τζίμας σκόραρε και το γκολ μέτρησε εν μέσω πολλών διαμαρτυριών των γηπεδούχων.

Ακολούθησε η αποβολή του Λίταινα στο 69′, που ουσιαστικά έδωσε τη χαριστική “βολή” στον Ηρακλή. Στο 72′ ακυρώθηκε γκολ του Τζίμα ως οφσάιντ και τρία λεπτά μετά ο Σπυράκος από ασίστ του πρώτου διαμόρφωσε το 1-4. Δοκάρι για τους γηπεδούχους είχε ο Κάσας στο 73′.

Το τελευταίο σφύριγμα του ρέφερι Κατσικογιάννη βρήκε τον Ηρακλή να παραμένει στο -4 από τη σωτηρία, έχοντας αρκετά δύσκολο δρόμο να διανύσει…

Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης): Φαρμάκης, Γιαννίτσης, Χατζής, Γκαλίτσιος (86′ Μπάμης), Λίταινας, Μπόσιο (73′ Τασιούλης), Γκουγκούδης, Καμπέρης, Γκαρσία (88′ Ζαφειρίου), Κέρι, Κάσας (86′ Συρεγγέλας)

ΠΑΟΚ Β (Πάμπλο Γκαρσία): Μπαλωμένος, Τσαούσης, Παναγιώτου, Κωττάς, Μελετίδης, Ουεντραόγκο (46′ Χατζηστραβός), Νινούα (62′ Γρόσδης), Δαρέλας, Σπυράκος (86′ Κουλούρης), Πανίδης (46′ Κιτσάκης), Γκορντεζιάνι (46′ Τζίμας)