Ανοιχτό παιχνίδι στο Περιστέρι, η…μπίλια έκατσε στο ασπρόμαυρο (vid με στιγμιότυπα)

Γκολ και θέαμα στην αναμέτρηση του Ατρομήτου με τον ΟΦΗ για την 5η αγωνιστική των playouts, με τους Κρητικούς να παίρνουν τη νίκη στο Περιστέρι με 3-2 μετά από ένα θεαματικό παιχνίδι.

Στους 37 βαθμούς και την πρώτη θέση του μίνι πρωταθλήματος ανέβηκε ο ΟΦΗ, αφήνοντας δεύτερο με 34 βαθμούς τον Ατρόμητο.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα μόλις στο 8ο λεπτό με τον Ντιουσέ να βρίσκει δίχτυα με σουτ μέσα από την περιοχή. Ο Ατρόμητος απάντησε άμεσα και στο 16′ ο Ρομπάιγ έκανε το 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μετά από παράβαση του Διαμαντή για χέρι.

Ο ΟΦΗ πήρε κεφάλι και πάλι στο σκορ εκμεταλλευόμενος το «δώρο» των γηπεδούχων, όταν ο Γιαννιώτης πάσαρε στον Έρλινγκμαρκ που είχε γυρίσει πλάτη και δεν έβλεπε, ο Μεγιάδο έκλεψε την μπάλα και με πλασέ βρήκε στόχο για το 1-2.

Ο Ατρόμητος ισοφάρισε εκ νέου στο 36′, μετά από αυτογκόλ του Βούρου που έστειλε με προβολή την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, αλλά ο Ντικό έδωσε ξανά προβάδισμα στον ΟΦΗ με κεφαλιά στο 65ο λεπτό, μετά από σέντρα του Λάρσον. Το 2-3 παρέμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα με τον ΟΦΗ να παίρνει μια νίκη γοήτρου.

δείτε στιγμιότυπα ΕΔΩ

Ατρόμητος (Κρις Κόουλμαν) : Γιαννιώτης, Ντε Μποκ, Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Μαυρομμάτης, Γκονζάλεθ (83΄Οικονομίδης), Καμαρά (90΄Κιάρτανσον), Έρλινγκμαρκ (72΄Φριντζόνσον), Ρομπάιγ (90΄Τζοβάρας), Κλωναρίδης, Κωτσόπουλος (72΄Τζαβίδας).

ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας) : Μανδάς, Διαμαντής, Πασαλίδης, Βούρος, Μεγιάδο, Ντιουσέ (83΄Περέα), Τοράρινσον, Λάρσον (90΄Μαρινάκης), Ντίκο (76΄Μοσκέρα), Μπάκιτς (76΄Νέιρα), Φελίπε (89΄Γκρόνινγκ).